Aide médicale de l’État (AME)

    Державна медична допомога (AME)- це медична допомога для іноземців які перебувають в країні на нелегальному положенні. Вона призначається при наявності в прохача стабільного  місця проживання та певного рівня доходу. Допомога надається терміном 1 рік, та потребує щорічного поновлення. Щоб попросити  цю підтримку потрібно заповнити формуляр та надати деякі документи.

    Щоб  отримати допомогу ви повинні відповідати трьом вимогам:

Документи для підтвердження особи

 • паспорт (и) із зазначенням вашої  дати в’їзду до Франції;
 • карт (и) національна (і) ідентичності;
 • свідоцтво про народження або сімейну книгу;
 • копія (ї) з попереднього місця проживання;
 • будь-який інший документ , що засвідчує Вашу особу або осіб на вашому утримані;
  країни, карта (и) студента, зареєстрований документ Міністерства закордонних справ.

Примітка :

 • якщо ви підтверджуєте свою особистість з паспортом: не забудьте надіслати копію всіх сторінок документа, коли ви посилаєте запит електронною поштою на ваш Фонд медичного страхування;
 • якщо ви підтверджуєте свою особистість з свідоцтва про народження або сімейної книги і які  написані іноземною мовою: вони спочатку повинні бути переведені особою присяжного перекладача на французьку або консулом у Франції , країни що видала свідоцтво про народження або сімейну книгу. Цей переклад не є обов’язковим, якщо ваш фонд обов’язкового медичного страхування може безпосередньо перевірити ім’я, дату і місце народження.

Доведіть стабільність вашого місця проживання

   Для того, щоб отримати допомогу  з AME, ви повинні проживати у Франції (континентальної Франції і відомств за кордоном *) стабільно, тобто без перерви в протягом більше трьох місяців.

Проте, це правило не поширюється на неповнолітніх дітей; вони отримують допомогу відразу, навіть якщо ви не відповідаєте умові більше 3-х місяців у Франції.

* Зверніть увагу , що MEA не застосовується в Майотта.

Ви можете довести стабільність вашого перебування у Франції з візою або  штампом в паспорті  з датою в’їзду до Франції термін більше трьох місяців.
Якщо ви можете не можете пред’явити цей документ, вам потрібно буде надати один з наступних документів:

 • якщо ви бездомний або не маєте адреси: «une attestation de domiciliation» завірений уповноваженим органом (наприклад, із загального центру соціальної дії або зареєстроване об’єднання) і старше трьох місяців;( адресу цих центрів ви можете дізнатись в мерії вашого району)
 • якщо ви розміщуєтесь безкоштовно фізичною особою, її рахунок за оренду або квитанція, газ, вода або телефонний рахунок на ім’я людини о надає притулок  старше трьох місяців та сертифікат d’hébergement;
 • рахунок за  електрику, газ, воду або стаціонарного телефону старше трьох місяців;
 • копія квитанції  вашої оренди або квитанцію або рахунок-фактуру для готелю, починаючи більше трьох місяців;
 • повідомлення про оподаткування або невикористання оподаткування з податку на прибуток, земельного податку або муніципального податку;
 • якщо ви перебуваєте в притулку або соціальної реінтеграції: свідоцтво про житло, складеному центром і датою  більше трьох місяців;
 • або будь-який інший документ, який підтверджує, що ця умова виконана, наприклад, документ приватного санітарної або соціальної професії старше трьох місяців (повідомлення про відмову в наданні притулку, дата зарахування дітей, довідка від лікаря і т.д.).

Фінансовий стан

Якщо за рік ваш дохід не перевищує певного рівня , ви можете просити допомогу

                             Максимальні ресурси , щоб отримати допомогу  AME, застосовуються з 1 – го квітня 2016 року
Кіль-сть людей Максимальний річний дохід Територія Франції Максимальний річний дохід  Заморські департаменти
1 особа 8653 євро 9631 євро
2 особи 12 980 евро 14 446 евро
3 особи 15 576 евро 17 336 євро
4 особи 18 172 євро 20 225 євро
Плюс за кожну додаткову людинау + 3 461 € +3 852 €

AME дає право на 100% охоплення вашої госпіталізації та медичної допомоги в межах темпів соціального забезпечення .

Особа на утримані ( людина , якщо ви живете з партнером , діти в віці до 16 років , або до 20 років , якщо вони навчаються) також можуть отримати допомогу AME.

Наступні медичні витрати не підтримуються:

 • деякі види медикаментів відшкодування тільки 15%
 • технічний акт, експертиза, протезування зубів, окуляри та ін
 • спа

Проте, для неповнолітніх, медичні витрати покриваються на 100% у всіх випадках

Ваш CPAM не інформує Вас про своє рішення довше ніж 2 місяці після подачі заяви. Якщо по закінченні цього терміну ви не отримали відповідь, то це означає , що ваша заявка відхилена.

Якщо ваша заявка прийнята, вам пропонується прийти і забрати свій допуск карту AME. Ця карта повинна бути представлена ​​для фахівців в області охорони здоров’я, до яких ви звертаєтесь.

Формуляр для подання заяви на AME

Де подавати в вашому регіоні  Розділ “Demande”  шукаєте

       Où s’adresser ?  Вводите ваш поштовий індекс  і пошук.

Як заповнити формуляр нижче. Якщо виникають питання    звертайтесь в групі https://www.facebook.com/groups/312978415723237/

 

Використана інформація з https://www.service-public.fr та http://www.ameli.fr/