Фiнансовi наслiдки « обержамо »- certificat d’hébergement

З економічних та адміністративних причин в діаспорі розвинута система “пiдселення». Дуже добра система, щоб мати адресу у Францiї. Але, судячи по запитаннях у групах на Фейсбуцi, люди почали стикатися з економічними наслідками з боку французької адміністрації.
Мета статті – дати новим мігрантам базові знання щодо можливого впливу системи “пiдселення” на ваш сімейний бюджет. 

Що таке безкоштовне підселення?

Безкоштовним називають підселення в якому людина не платить за право користуватися житлом. Однак, вона може оплачувати частково послуги, такі, якими є, наприклад, оплата води чи електрики. Брати на безкоштовне підселення може, як власник житла, так і людина, яка його винаймає.
Варто зазначити, що у випадку безкоштовного підселення контракт винайму не укладається. Найчастіше це усна домовленість між господарем і його квартирантом, які визначають самі умови проживання. Господар може розірвати домовленість в будь-який момент.
Наша порада :
Рекомендуємо підписати « контракт про надання послуг », який описує умови безкоштовного підселення. Таким чином, власник зможе довести податковій службі, що не отримує доходів з даного помешкання.

Як заявити про дану ситуацію адмінустановам ?
Достатньо буде заповнити довідку про безкоштовне підселення. Безліч зразків такої довідки можна завантажити в інтернеті. Вона має бути написана і підписана власником житла і свідчитиме про те, що людина дійсно проживає у нього. До цієї довідки обов’язково потрібна копія документу, що підтверджує особу власника.
Саме ця довідка являється довідкою з місця проживання, яку можна буде представляти різним адмінустановам чи асоціаціям. (« Як правильно заповнити “Attestation d’hébergement”, http://paris-ua.com/directory/vazhlivo/yak-pravilno-zapovniti-attestation-d-hebergement/)

Податки
Важливо пам’ятати, що доходи осіб підселених безкоштовно мають бути декларовані в декларації про доходи для того, щоб вирахувати податок на житло(taxe d’habitation) даного помешкання. Якщо людина проживає сама без оплати житла, вона повинна все ж таки оплатити податок на житло (часто його називають « місцевий податок »). Власник помешкання має право зменшити свої оподатковані доходи на суму, що відповідає сумі, яку він міг би отримати в випадку здачі житла, наприклад своїм малозабезпеченим батькам.

Вплив на податкову ситуацію власника житла.

Те, що власник житла безкоштовно підселяє когось до свого житла має певні вплив і наслідки на його податкову ситуацію. В деяких випадках, сума його податку на доходи чи на житло може змінитися

а. Втрата коефіцієнту і збільшення податку на доходи
Батько чи мати, які виховують самі дітей втрачають частку у вираховуванні сімейного коефіцієнту, таким чином збільшуючи суму її чи його податку на доходи

б. Збільшення податку на житло(taxe d’habitation )
Обрахунок базового податку на житло здійснюється відповідно до фіксованої ціни на метр квадратний житла, віднімаючи деякі знижки, і все це згідно досить складної системи правил. Якщо власник отримує невеликі доходи, то може втратити всі або деякі зі знижок. У 2018 році сума цього податку буде зменшена на 30% для людей, які проживають у Франції, у 2019 на 65% і повністю в 2020 році. Французький Уряд обіцяє скасовувати повністю податок на житло для 80 відсотків французів. На сайті impots.gouv.fr можна знайти спеціальний симулятор, який дозволяє перевірити чи конкретно ваш податок на житло буде скасовано. Потрібно тільки вказати ваші оподатковані доходи, кількість часток (які присвоюються податковою службою відповідно до вашої сімейної ситуації) і суму податку на житло. Ви зможете побачити чи ваш податок буде зменшений у 2018-2019 роках і на скільки. У випадку спільного проживання (чужих людей) до уваги братимуться доходи всіх мешканців, навіть якщо декларація податку про доходи видається на ім’я одного з них.

 Збір на засоби масової інформації.
Збір, який найчастіше називають « податок на телебачення» – це податок, який фінансує державні канали телебачення. Його тариф є незмінним: 139 євро у 2018 році у материковій Франції й 89 євро в Заморських департаментах. Такий збір оплачується людиною, яка платить податок на житло. Увага люди, які не мають телевізора вдома мають поставити галочку у відповідному місці декларації та тим самим стають звільнені від оплати збору. Якщо ж ви не маєте телевізора, а податок вам все ж нарахували, ви можете звернутись у вашу податкову інспекцію та заповнивши відповідний формуляр, анулювати його. Людина, яка проживає у когось, також має поставити таку галочку, щоб власнику квартири не довелося платити за неї. Кожна сім’я платить такий збір разово, незважаючи на кількість телевізорів у житлі, ні на кількість сімей в одному помешканні.

Державна допомога
Безкоштовне підселення несе за собою деякі наслідки для людей, які отримують державні допомоги, в даному випадку розрахунок і отримання допомоги на житло. Людина, яка користується житлом безкоштовно не має права на допомогу на житло. До того ж, якщо таке проживання триває понад 6 місяців, її доходи мають бути задекларовані для того, щоб бути врахованими в розрахунку допомог, які отримує власник житла.
Отже, безкоштовне підселення впливає на отримання допомоги на житло. Ця ситуація впливає на ситуацію обох: того, хто проживає, як і того хто дозволяє проживати, і це потрібно враховувати, якщо ви збираєтеся користуватися таким видом проживання.
Переклад з французьскоi мови Myroslava Dolgushyn

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *