Що таке громадянство за місцем народження
Задля зменшення кількості осіб, які не мають офіційної приналежності до якої-небудь держави, 30 серпня 1961 року було прийнято Конвенцію «Про скорочення безгромадянства». Підписали цей документ 37 держав, а також багато країн світу включили окремі норми Конвенції у своє законодавство з метою усунути випадки безгромадянства шляхом встановити правовий зв’язку з дітьми, народженими на їхній землі.
Відповідно до цієї конвенції, країни, що надають громадянство особам за правом народження на їхній території, мають право висувати додаткові умови, після виконання яких особа стає громадянином цієї держави. Однак існує також ряд держав, готових просто подарувати громадянство дитині, якщо вона народилась на їхній землі.
Набуття громадянства за народженням називається філіацією.
Філіація буває декількох видів:
- за «принципом крові» (від лат. «Jus sanguinis») – дитина отримує громадянську приналежність батьків, громадян певної держави, незалежно від місця свого народження. Якщо батько та мати дитини мають громадянство різних країн, за взаємною згодою батьків новонароджений отримує громадянство одного з батьків;
- за « територіальним принципом» або за «правом землі» (від лат. «Jus soli») — держава надає громадянство всім дітям, народженим на її території, незалежно від громадянства батьків новонародженого. Наприклад, якщо мати громадянка України, батько — громадянин Латвії, а дитина народилася в США, то малюк отримує громадянство США
Держави самостійно встановлюють законодавчо тип філіації.
Франція – країна, яка дає громадянство за фактом народження на її території ( «по праву землі”)
Перш ніж визнати дітей, що народилися на її території, своїми громадянами, країна вимагає дотриматися ряду вимог, після виконання яких оформлюється громадянство.
Для набуття права на громадянство у Франції є декілька умов.
Франція застосовує «подвійне право землі»
- «Подвійне право землі» – якщо ви народилися у Франції і якщо один з батьків народився у Франції або у французькій колонії,
- Для алжирців:
- Дитина має право на громадянство, якщо вона народилася у Франції після 1 січня 1963 року, а хоча б один з її батьків — в Алжирі до 3 липня 1963.
- Для інших колишніх колоній:
- Дитина має право на громадянство, якщо вона народилася у Франції до січня 1994 від одного з батьків, народжених на території колишніх заморських територій чи на території колонії до набуття нею незалежності.
- Для Марокко та Тунісу:
- Марокко та Туніс не є колишніми колоніями, тому право на громадянство не застосовується, якщо жоден з батьків дитини не народився у Франції.
- Для решти випадків:
- Дитина має право на громадянство, якщо один з батьків народився у Франції.
- Право землі за дотримання певних умов (дитина має бути народжена у Франції, але її батьки не народилися у Франції)
Для дітей народжених у Франції, жоден з батьків яких не народжений у Франції, застосовується право землі з наступними умовами:
- Іноземні батьки можуть отримати громадянство через декларацію у судовому реєстрі для дитини віком від 13 до 16 років.
- Дитина народжена у Франції.
- Дитина постійно мешкає у Франції з 8-ми років.
- Дитина мешкає у Франції на момент декларації.
- Дитина у віці 16-ти років може претендувати на французьке громадянство через декларацію в суді якщо :
- Дитина народжена у Франції.
- Дитина постійно мешкає у Франції з дня декларації.
- Дитина мешкає у Франції постійно чи з перервами протягом 5-ти років з 11-тирічного віку.
- Кожна дитина, народжена у Франції, автоматично отримує громадянство у 18 років якщо :
- Дитина мешкає у Франції на момент досягнення 18-річчя.
- Дитина мешкає у Франції постійно чи з перервами протягом 5-ти років з 11-тирічного віку.
- Декларація громадянства завдяки брату чи сестрі (також називається натуралізацією через брата або сестру). Для цього потрібно мати брата чи сестру, які стали французами, за умови, що особа має достатньо коштів для проживання у Франції. При цьому зобов’язання працевлаштування відсутнє. (Il y a des conditions de vie en France, il n’y a pas de contrainte d’insertion professionnelle
Автор : Alycia, naturalisation-francaise.fr
Переклад з французької мови Yermolenko Victoria, https://www.facebook.com/yermolenko.victoria
No shortCode found
Залишити відповідь