Страхуванням потрібно вміти скористатися

Навіть якщо говорять, що вдома і стіни допомагають, краще знати як ми можемо скористатися медичним страховим полісом, коли перебуваємо в Україні.

Завдяки вашим французьким страховками, ви автоматично потрапляєте в категорію українців, що користуються страховим покриттям екстреної медичної допомоги. Не лякайтеся слова екстрена. Головне, щоб медична допомога мала позаплановий характер. У мене захворів зуб- підходить. Я приїхала ставити зуби- не підходить. У мене щось заболіло- пройде. Я приїхала на медогляд до улюбленого гінеколога – не пройде. Ви, звичайно, можете приїхати до свого улюбленого лікаря на огляд, але написаний діагноз повинен показати щось не передбачене і підтвердити необхідність йти до лікаря в Україні, а не чекати повернення до Франції.

Перша хороша новина для вас-обов’язкове медичне страхування (CNAM) вам відшкодовує зазвичай (вона не зобов’язана вам це робити) витрати по позаплановій медичній допомозі.

« Vous partez en vacances hors de l’Europe »

http://www.ameli.fr/assures/droits-et-demarches/a-l-etranger/vous-partez-en-vacances-a-l-etranger/vous-partez-en-vacances-hors-de-l-europe/vous-voyagez-hors-de-l-union-europeenne.php?page=print

Тут все просто. Вам треба переконати українського лікаря написати вам на офіційному бланку діагноз і рецептурний лист (більшість вже розучилося і норовить писати “шкільні” записки в аптеку). У гіршому випадку – отримати щось, що нагадує рецептурний бланк у французькому розумінні.

Мій стоматолог перший раз в житті набрав на комп’ютері “акт здавання-приймання робіт» і поставив особисту печатку підприємця і на моє прохання там же вказав вартість його послуг, як це прийнято у Франції – у мене пройшло без зауважень при подачі документів в Секю (CNAM ).

У Франції треба завантажити форму S 3125 (https://www.service-public.fr/particuliers/vosdroits/R17466) і заповнити.

Крім оригіналів медичних документів (діагнозу лікаря і рецептурного бланку; зберегти чеки з аптеки), треба надіслати копії квитків (якщо є), і краще самому перевести рахунок-фактуру лікаря (якщо зможете) – швидше розглянуть. Потім відправити поштою або особисто віднести до вашого регіонального відділення державного медичного страхування (CNAM).

Важливо пам’ятати – все французькі страховки покривають не більш 3 місяців перебування за кордоном. Якщо ви перебуваєте на соціальній допомозі -RSA- ви маєте право бути поза територією Франції тільки 3 місяці на рік. Якщо в межах Шенгену – це важко перевірити, якщо самі не скажете. При поїздках в Україну у французькому паспорті ставлять дати приїзду і від’їзду. Якщо у вас ПНП (посвідка на проживання), то при наземному перетині нічого зазвичай не ставлять, а ось в аеропортах іноді ставлять. Якщо ви стоїте на обліку в службі зайнятості (Pôle emploi) – там ще більше обмежень на відпустку. Тому думайте, коли ставите дати перебування. Вам не тільки не заплатять, а й з подачі Секю вам влаштують перевірку партнери (Pôle emploi і CAF) – ви можете отримати фінансові санкції з їх боку.

Погана новина- частина приватних медичних страховок (mutuelle) вам не оплатять рахунки, якщо ви лікувалися поза Євросоюзом. Для прикладу, за панорамний знімок зубів в 13 євро мені заплатили 4 євро. За стоматологічні послуги в 260 євро мені відшкодували 86 євро.

Хороша новина – кожен житель Франції має купу страховок, де є надання медичної допомоги за кордоном (assistance médicale). Медична допомога є на страховках на машину, на житло, на кредитних картах (Visa & Master Card). Не забудьте подивитися на банківських страховках вашого поточного рахунку – у моєї банківської страховки (assurance des moyens de paiement) – Alliatys Plus Поштового банку – страхове покриття в 30 000 євро – більше ніж на моїй банківській картці -Carte bleue Visa classique – там тільки 11000

« Vacances, assurance et assistance »

http://www.ffa-assurance.fr/content/vacances-assurance-et-assistance-0?parent=74&lastChecked=122

Так, що вимагайте контракти повної форми і читайте уважно. У моєму випадку Alliatys Plus повністю покрила залишок суми по стоматології (і там не було франшизи на відміну від мед покриття на carte Visa). Як користуватися assistance médicale я розповім у другій частині.

Для тривалої поїздки в Україну ви можете набрати ліки на кілька місяців. Так мій товариш, отримавши французьке громадянство, викликав маму і посадив її відразу на карту резидента і на CMU- сomplementaire. Потім набирає їй ліки на 6 місяців і відправляє в Україну. Вже два роки. Але так проскакує в Парижі. У провінції у вас виникнуть проблеми.

« Procédure dérogatoire en cas de séjour à l’étranger pour la prise en charge des médicaments », Circulaire  CIR-19/2009

Згідно з процедурою передбаченою державним медичним страхуванням, ваш лікар повинен зробити позначку на рецептурному бланку “pour cause de départ à l’étranger” і не більше ніж на 6 місяців. По-друге, приблизно за два-три тижні до від’їзду треба заповнити бланк і відправити запит в Секю на дозвіл видачі ліків як виняток.

« Délivrance de médicaments pour départ à l’étranger »

http://www.ameli.fr/professionnels-de-sante/pharmaciens/votre-caisse-hauts-de-seine/vous-informer/delivrance-de-medicaments-pour-depart-a-l-etranger_hauts-de-seine.php

Моїм батькам для вирішення проблеми як не морочитися з дозволом (який можуть і не дати особливо якщо термін більше як 3 місяці), аптекар запропонував залишити їх карт Віталь в аптеці для пробивання щомісяця і видав все оптом. Великого ризику тут немає, якщо мова не йде про великі махінації- в крайньому випадку зажадають відшкодувати вартість.

Та загалом не покладайтеся на авось, а вивчайте свої страховки і вам не доведеться самим оплачувати витрати, пов’язані з раптовим захворюванням або, не дай Бог, нещасним випадком.

Annexe

   Франшиза – дуже підла штука. Це частина витрат на лікування, яку Ви оплачуєте самі. Франшиза буває безумовною (ви в будь-якому випадку платите, наприклад, 50 доларів) або умовної (якщо сума витрат менше ніж 50 доларів, їх платите Ви, а якщо більше – Ви не платите нічого; зустрічається рідко). Як правило, франшиза застосовується на масових напрямках, щоб обмежити потік звернень з нежитю і діареєю.

    Медична репатріація: в перекладі означає “повернення на батьківщину”. Якщо стан здоров’я клієнта дозволяє перенести транспортування, страхова компанія зобов’язується організувати перевезення до місця проживання. Репатріація може здійснюватися як на звичайному рейсовому літаку, так і спеціалізованим санітарним літаком (зустрічається вкрай рідко). У більшості випадків, репатріація проводиться в супроводі лікаря. Як правило, медична репатріація проводиться у випадках, коли лікування на місці економічно менш доцільно, ніж транспортування, або ж коли страхова сума по мед. витрат загрожує бути вичерпаною до закінчення лікування.

Автор Marcel Lacheppe

Facebook Comments