# Париж # НашПариж # ФайнийПариж #ParisSecu #SecuParis # ПарижКримінал # ПарижТурист # Ейфель
У французькій приватній охороні (Sécurité) я пропрацював більше ніж десять років. Свого часу мені пощастило попрацювати кілька років в охороні житлових мікрорайонів м Парижа, що належать паризькій мерії. Вивчав, так би мовити, зсередини систему безпеки та знаю не з чуток:
– чим дихає Париж кримінальний;
– де і коли буває в Парижі страшно.
У Парижі та околицях може бути страшно, коли ти зайдеш в якусь темну тупикову вуличку, де місцеві різнокольорові хлопці розповсюджують наркотики й попутно займаються дрібним “гоп-стопом”. Можуть вибити з рук, твій мобільний телефон або фотоапарат вихопити, можуть кинути на гроші, коли ти спробуєш купити у них травичку. Можуть балончиком в обличчя бризнути. Можуть кастетом в щелепу заїхати, і підрізати можуть.
Зазвичай невелика компанія малолітніх наркодилерів тусується біля воріт або біля входу в житловий масив. На жаргоні ця мобільна компанія називається “магазином”. Повнолітні рідко займаються роздрібним продажем, оскільки згідно з французькими законами для них кримінальна відповідальність набагато більша.
Дорослі наркодилери займаються гуртовим постачанням, а малолітки продають наркотики в роздріб. Деякі “Магазини” з продажу гашишу, кокаїну, травички й т.д.., десятками років розташовуються на одному і тому ж постійному місці, тому, що паризької Поліції дуже важко боротися з цим видом злочинності. Малолітки не тримають товар у великих кількостях при собі, а ховають маленькі вже заздалегідь розфасовані дози в різних затишних місцях житлових масивів.
І коли прибуває покупець, то продавець зникає на кілька хвилин, а потім повертається з замовленою дозою. Якщо поліцай зловить за руку “на гарячому”, наприклад, продавця гашишу, то для того, щоб завести на нього кримінальну справу і притягнути згідно із законом, необхідно щоб при ньому “на кишені” було більш як 20 грамів гашишу. Якщо цієї кількості немає, то зазвичай Поліція непомітно викидає вилучення гашиш де-небудь в кущі, вибачається перед малолітніми злочинцями і йде ні з чим додому. М’якість Закону і лояльність Поліції побічно допомагають наркоторгівлі в Парижі існувати та розвиватися.
Туристів зі Східної Європи паризькі злочинці люблять за те, що вони возять з собою готівку. Вас можуть обдурити в одному місці, а живуть і тусуються злочинці в іншому, але зазвичай десь зовсім недалеко. Турист або новоприбулий емігрант поки що не в курсі – де в Парижі ходити можна вільно в будь-який час доби, а де тільки в денний час. Багатоповерхові, панельні, житлові, соціальні будівлі – вірний знак того, що в цьому кварталі нездоровий кримінальний клімат – злодійство, грабежі, наркоторгівля, зґвалтування, вбивства і т.ін.
Якщо ти подивишся на карту Парижа, то відзначиш найбільш кримінальні, або як французи кажуть: “важкі” міські квартали. Перш за все це північний 18-ий район, де білих людей майже не видно. Примітно, що квартал Монмартра тут залишається безпечним туристичним оазисом, завдяки більш ефективній роботі французької Поліції в цьому мегапопулярному місці міста.
У 2000-х роках, коли відбулося входження в ЄС деяких бідних країн зі Східної Європи, в Парижі також з’явилося дуже багато кочових циганських, румунських, кавказьких та слов’янських кримінальних угруповань. Вони становлять загрозу як для туристів і жителів міста, так і для місцевих комерсантів, наприклад, для бутиків одягу високої моди. Охоронці паризьких магазинів мають проблеми з псевдо покупцями саме з-поміж приїжджих зі Східної Європи.
У 13-му, 14-му, 15-му, 17-му, 19-му і 20-му паризьких районах теж буває страшно небезпечно, але виключно в нічний час, або коли ти позиціюєш себе лохом – потенційною жертвою – нап’єшся п’яний і будеш розмахувати дорогим мобільним телефоном – поставлять ніж до горла і відберуть його разом з гаманцем. Вдень же Париж зазвичай дивно спокійне і привітне місто.
У Франції нарізну вогнепальну зброю офіційно не продається і громадяни не мають права його мати, зберігати вдома, носити з собою, а тим більше застосовувати, але біда в тому, що далеко не всі громадяни є законослухняними. Яка саме кількість зброї є на руках у населення сказати важко, але виходячи з деяких реально відбулися випадків в моїй паризького життя, а також, судячи з документальних телехронік про місцевий кримінал, вогнепальної зброї у народу вистачає.
У будь-якому паризькому кварталі для визначення рівня безпеки кварталу, завжди потрібно дивитися на старовину стін будівель і їх архітектуру. Якщо ти знаходишся в старовинному кварталі з натуральними старими кам’яними стінами та багатою архітектурою, то Поліція в цьому кварталі працює краще – приїжджає за викликом громадян швидше і надходить з порушниками Закону жорсткіше.
Тому в старовинних паризьких кварталах завжди набагато безпечніше, спокійніше і приємніше, як для туристів, так і для жителів.
У нічний час в Парижі працюють автобусні маршрути RATP, автобуси яких обладнані камерами відеоспостереження. Час від часу в нічні автобуси підсаджуються поліцейські патрулі. Пересування по місту цим видом транспорту є абсолютно безпечним. Також безпечними є паризькі Таксі.
У паризькому метро, особливо в “години пік”, а також на “перевантажених” гілках, частенько можна спостерігати роботу кишенькових злодіїв. Ніякого відмінності зі стандартним кишеньковим злодійством ця “робота” не має – кишеньковий злодій намагається наблизитися до потенційної жертви якомога ближче і “потертися” у неї збоку, ззаду або спереду. Також злодійські руки залазять в легкодоступні рюкзаки та сумочки. Легко відкривається “змійка” сумочки або рюкзака – легка здобич їх цінного вмісту для злодіїв.
Найкраще “новачку” прогулюватися по Парижу в компанії друзів, які знають, що може “страшного” чекати в тому або іншому місці Парижа. Щоб не втратити цінностей, здоров’я, і просто не зіпсувати собі святковий настрій, який безумовно дарує це чудове місто своїм гостям і жителям.
Автор : Slav Koutchinskiy, https://www.facebook.com/koutchinskiy
Переклад з російської : Aliana Marian, https://www.facebook.com/alianamarian
Залишити відповідь