Щоб запобігти крадіжкам, маркування велосипедів обов’язкове з 2021 р.

Щоб запобігти крадіжкам, маркування велосипедів обов’язкове з 2021 р.

Чи знаєте ви, що щодня у Франції викрадають понад 1000 велосипедів ? 

З 500 000 велосипедів, які декларуються щорічно викраденими, понад 150 000 велосипедів знаходять, але їх неможливо повернути власникам через відсутність ідентифікаційних даних. Тільки 2-3% повертаються власникам! 

Для боротьби з крадіжками, незаконним заволодінням та перепродажем велосипедів, у дію вступає указ, згідно з яким всі велосипеди повинні містити унікальний ідентифікаційний номер.

Ці вимоги будуть застосовані з 1 січня 2021 р. до усіх нових велосипедів, та з 1 липня 2021 р. до велосипедів які були у використанні та продаватимуться комерційно.

Унікальний номер буде введено в базу даних із переліком ідентифікаторів, щоб легше знаходити власників.

Маркування

Ідентифікатор буде розміщений на рамі, за винятком особливих обставин, і його буде легко прочитати на припаркованому велосипеді.

Ідентифікаційний номер також буде введений у рахунку-фактурі. Продавець також повинен надати покупцеві інформацію, необхідну новому власнику для реалізації своїх прав на доступ або зміни даних.

Це обов’язкове маркування не застосовується до:

  • дитячі велосипеди (колеса яких мають діаметр 40,64 см або 16 дюймів);
  • велопричепи;
  • особисті транспортні засоби (скутери, гіроподи, ховерборди тощо).

Однак їх власники можуть це вимагати.

Яка інформація міситиметься в базі даних уповноважених операторів та єдиному національному файлі?

Бази даних, якими керують затверджені оператори (продавці нових або вживаних велосипедів, організації, відповідальні за знищення або повторне використання велосипедів тощо), будуть містити:

  • Персональні дані, зібрані під час покупки, що дозволяють ідентифікувати власника та зв’язатися з ним (ім’я та прізвище чи назва компанії, телефон, електронна адреса), коли поліція або інша служба реєструє втрату чи знахідку ідентифікованого велосипеда;
  • дані, що описують велосипед (тип машини, марка, модель, колір) та його стан ;
  • необов’язкові персональні дані (поштова адреса, дата народження власника або, якщо застосовано, співвласників);
  • необов’язкові дані опису велосипеда (серійний номер, серійний номер двигуна, серійний номер акумулятора.)

Єдиний національний файл ідентифікованих велосипедів буде складатися з інформації, що міститься в базах даних уповноважених операторів. Персональні дані зберігатимуться доти, доки особа являтиметься власником цього велосипеда. Інформація в цьому файлі буде доступна для:

  • поліція, жандармерія та митні служби;
  • співробітники муніципальної поліції, сільська охорона, а також муніципальні службовці, призначені службі втраченого майна, уповноважені мерами їх муніципалітету;
  • люди, служби чи організації, які допомагають ідентифікувати велосипеди;
  • служби евакуації (депанаж);

а також директору центральної адміністрації, відповідальному за транспорт та мобільність, або його представникам.

Статус велосипеда, що зображатиметься в одному національному файлі, буде у вільному доступі за допомогою ідентифікатора велосипеда. Таким чином, купуючи вживаний велосипед між приватними особами, покупець може перевірити, чи не є він викраденим. Перевірити можна на цьому сайті https://www.bicycode.org/

Дані, що містяться в єдиному національному файлі, не будуть використовуватися в комерційних цілях, але можуть використовуватись для статистичного аналізу.

Коли власник у велосипеда змінюється, він повинен повідомити про це уповноваженого оператора, що надав йому ідентифікатор. Останній повинен видалити його персональні дані протягом двадцяти чотирьох годин.

У разі зміни власника або крадіжки

  • У разі перепродажу його власник подає заяву затвердженому оператору, який надав ідентифікатор та повідомляє покупцеві інформацію, що дозволяє отримати доступ до файлу, щоб він міг записати дані, що стосуються цього.
  • Коли велосипед викрадений, повернутий після крадіжки, списаний, знищений або зазнає будь-якої іншої зміни статусу, про це власник повідомляє уповноваженого оператора протягом двох тижнів.

Як зареєструвати власний велосипед самостійно?

Щоб зробити ваш велосипед маркованим, вам слід звернутися до оператора маркування BICYCODE® разом із своїм велосипедом та рахунком-фактурою на придбання велосипеда або гарантійним талоном.

Номер BICYCODE® буде вигравірувано на вашій рамі та покрито антикорозійною наклейкою.

Це операція коштуватиме вам від 5 до 10 €.

1. Кожен номер BICYCODE® унікальний і має власний пароль. 

2. Номер BICYCODE® буде вигравіюваний на велосипеді : цей метод був схвалений і виявилися стійкими до шахрайства.

3. Паспорт велосипеда буде надісланий вам, посилаючись на номер BICYCODE® і пов’язаний з ним пароль. Це дозволить вам зареєструвати свій велосипед на вебсайті та довести право власності на свій велосипед у разі суперечки чи крадіжки.

4. Ви можете зареєструвати свій велосипед в Інтернеті.  Якщо ваш велосипед буде знайдено після крадіжки – і якщо ви заявили про крадіжку на сайті та в поліції / жандармерії – він зможе ознайомитися з базою даних та дізнатися контактні дані міліції, яка зареєструвала вашу скаргу. 

Знайти центри де можна нанести маркування на ваш велосипед можна на цій карті .

Читайте також Які права потрібні у Франції: інструкція для іммігранта

https://paris-ua.com/yaki-prava-potribni-u-frantsiyi-instruktsiya-dlya-immigranta/

Джерела

https://www.bicycode.org/

https://www.service-public.fr/particuliers/actualites/A14495

https://www.francevelotourisme.com/conseils/velo-et-materiel-de-cyclotourisme/bicycode-marquer-votre-velo-retrouver-en-cas-de-vol

Tags: