Джерело: http://vosdroits.service-public.fr/particuliers/F39.xhtml
Принцип
Якщо ви маєте довгострокову візу, яка прирівнюється до виду на проживання (VLS-TS), то вам не треба просити вид на проживання відразу по прибуттю до Франції. Віза VLS-TS видається тільки окремим категоріям іноземців. Вона дійсна строком від 3-х місяців до одного року. Прибувши у Францію вам потрібно виконати адміністративні формальності в Офісі імміграції та інтеграції (Ofii) щоб ваша віза не втратила чинність.
Зміст:
Валідація (підтвердження чинності)
На дану візу мають право:
- Чоловік / дружина громадянина Франції
- Студенти
- Стажери
- Наукові співробітники
- працівники (що мають контракт тривалістю мінімум 1 рік)
- Тимчасові працівники (що мають контракт тривалістю менше 1 року), або працівники іноземних компаній, які тимчасово працюють у Франції
- Візитери (ви повинні довести, що маєте ресурси необхідні для проживання протягом періоду тривалості візи, оскільки ця віза не дає права на працевлаштування)
- Чоловік, або дружина особи, що не має французької національності, але перебуває у Франції і має право на воз’єднання родини (таке право надають деякі з віз).
Кожна з віз надає різні права і вимагає дотримання різних процедур оформлення і поновлення.
Процедура
Як отримати різні види віз читайте на сайті посольства України у Франції:
http://www.francevac-ua.com/ukrainian/longemployment.html
Формальності Ofii
Ви повинні пройти процедуру в Ofii (Офісі імміграції та інтеграції) протягом 3-х місяців після прибуття у Францію.
(Note: або хоча б до моменту продовження візи, або вашого остаточного виїзду з країни)
Відразу по приїзді до Франції вам треба відправити по почті в управління Ofii по місцю проживання наступні документи:
- Заповнений формуляр прохання атестації в Ofii (цей формуляр видають в посольстві в момент отримання візи);
- Копії сторінок паспорта, що містять ваші дані, а також копію візи і штампу, який свідчить про перетин кордону Шенгену за цією візою (ставлять на вході в Євросоюз, зазвичай перший штамп прямо на візу).
Після отримання документу, управління Ofii реєструє ваше досьє і відправляє вам атестацію про отримання досьє на ту адресу, яку ви вкажете в формулярі. Окремим листом (який ви отримаєте десь через два місяці), управління Ofii запросить вас пройти медичне обстеження і, якщо потрібно, співбесіду.
Документи, які треба принести в Ofii
- Паспорт з візою
- Підтвердження проживання у Франції (одне із зазначеного: квитанції за квартплату, контракт про зняття житла, квитанції за воду, електрику, атестацію про проживання, якщо ви живете в гуртожитку, або у хазяїна)
- Фотографія (французи зазвичай ставлять вимоги до офіційних фотографій, їх можна прочитати тут: http://vosdroits.service-public.fr/particuliers/F10619.xhtml, або в автоматах фотоматон, де є така опція – зробити офіційні фотографії, вартість 5 євро)
- Спеціальні марки, які можна купити в кафе Tabac (там їх продають тільки за готівку), або по Інтернету на сайті Ofii (в такому випадку треба роздрукувати підтвердження покупки) – це плата за підтвердження чинності візи
- Якщо ви вже пройшли медичний візит у сертифікованого у Ofii лікаря, то можна принести довідку (але так майже ніхто не робить, насправді візит з медоглядом і чергою займає десь 2 години і це проста формальність, яку проходять всі)
Якщо ви не надасте один з цих документів вам дадуть наступне запрошення на візит десь через місяць.
Особливі випадки деяких студентів на початку навчального року:
Якщо ви студент і приїжджаєте у Францію на початку навчального року, то ви можете звернутися до відповідального за іноземних студентів у вашому університеті. Якщо вас університет має договір з Ofii, то він сам перешле туди ваші документи.
В Парижі цим також займається сервіс прийому іноземних студентів Паризького студмістечка (CIUP: http://www.ciup.fr/). У вересні та жовтні там працює відділ Ofii, який допомагає виконати цю процедуру студентам.
Якщо ви студент і стипендіат французького уряду, то цю формальність може виконати відповідальний за вашу стипендію (вас направлять до контактної особи регіонального відділу CNOUS)
Вартість
Піл час вашого візиту до Ofii, ви маєте заплатити податок згідно вашого типу візи.
Ця сума додається до попередньої вартості візи.
Ви можете заплатити по Інтернету (timbresofii.fr), або купити марки в кафе Tabac
Валідація (підтвердження чинності)
Якщо ви подали всі необхідні документи і пройшли медогляд, в ваш паспорт коло візи вклеять віньєтку і поставлять печатку. Ці дії валідують вашу візу і доводять, що ваше проживання у Франції – легальне.
Скасування візи
Ваша віза може бути скасована з 3-х наступних причин:
- Отримання візи незаконним шляхом;
- В’їзд до Франції з іншою метою, ніж та, яка зазначена у візі;
- Порушення громадського порядку.
Скасувати вашу візу може префект (http://fr.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%A9fet_%28France%29) території, де ви проживаєте, або тої, на якій були затримані.
Ви можете оскаржити рішення про скасування візи в листі до префекта, або ви вищої інстанції – в Міністерство закордонних справ.
Ви можете звернутися з позовом про скачування рішення до адміністративного суду безпосередньо(не звертаючись до префекта), або також у випадку, якщо ваше прохання про оскарження не було задоволено префектом.
Кінець чинності Візи
Якщо ви бажаєте залишитись у Франції, ви маєте направити запит на вид на проживання за два місяці до закінчення дії візи. Якщо ви живете в густонаселеному місці і маєте поновлювати в «гарячий час» (коли багато запитів, на початку навчального року, або в період поновлення сезонних контактів), то краще записуватись на співбесіду щодо продовження візи за 3-4 місяці.
Запит потрібно подавати в префектуру, або субпрефектуру за місцем проживання.
Заплатити податок для Ofii https://www.timbresofii.fr/
Знайти префектуру за місцем проживання http://www.interieur.gouv.fr/Le-ministere/Prefectures
Адміністративний трибунал http://www.annuaires.justice.gouv.fr/annuaires-12162/annuaire-des-tribunaux-administratifs-21776.html
Студмістечко Париж http://www.ciup.fr/
Управління імміграції
Переклад Iryna Lystopad
Залишити відповідь