Inna Vlasyuk

Щотижня ми з вами мандруємо, друзі, Парижем в наших #пятничні_історії_про_париж, але я зі здивуванням помітила, що ще ні разу не розповідала вам ні про один з музеїв, які можна знайти в місті.🤔 І повірте моєму слово, а подивитись тут є на що, бо в місті нараховують 206 музеїв і 1016 галерей. І вишенькою на торті, ну дууууже великою вишенькою🍒😄, звісно, ж є найбільший музей світу – Лувр. Історія його така ж довга і цікава, власне, як і самі галереї музею. Тому я, з вашого дозволу, розділю її на кілька розповідей, а сьогодні нас чекає лише коротка інформація про музей. І я чесно постараюсь, щоб вона вийшла короткою, даю слово. Якось останнім часом в нас виходять лише лонгріди, mea culpa.😅

І відразу розпочну з лайфхаку, найкращий час для відвідин Лувру – це зимові місяці. ❄️ На те є дві причини: перша – взимку туристів менше, а значить вам буде легше підійти до того витвору мистецтва, який вам сподобається, друга – взимку це чудовий спосіб не втратити день в Парижі й не змерзнути. Ну і третій резон і опційний, якраз зараз менший наплив туристів в музей у зв‘язку зі страйками. Тому якщо у вас вільні вихідні, і ви ще ніколи на були в Луврі, то майте на увазі. А крім того зараз не є необхідністю купувати квитки в інтернеті, як було влітку, можете просто підійти до кас музею, до речі, де вони коштують на 2€ дешевше, 15€ замість 17€ на сайті. І якщо ви думаєте, що це дорого, то я вас запевню, що ціна є насправді дуже резонною з огляду на кількість виставлених творів. Більше того навіть така ціна і 10 мільйонів відвідувачів в рік не покривають витрати самого Лувру. Наразі Франція дофінансовує музей, щоб кожен мав можливість долучитись до скарбів світової культури. Інакше б наш з вами квиток повинен був би коштувати близько 50€.😬

Отже, Лувр є мало того, що найбільшим музеєм, але і найстарішим, оскільки став першим публічним музеєм з вільним доступом 226 років назад. Він був відкритим 10 серпня 1793 року. Пов‘язано це було з Великою французькою революцією. Після приходу до влади революціонерів та страти короля Національна асамблея вирішила зробити з Лувру публічне місце, де були б зібрані пам‘ятки наук та мистецтв. Так створили перший публічний музей з вільним доступом для відвідувачів, який був відчиненим 3 дні в тиждень. Основою колекції стали 573 картини та 184 витвори мистецтв, три чверті з них входили раніше в королівську колекцію, яку почав збирати ще король Франциск І. Решта ж була конфіскованими творами мистецтва у знатних буржуа. А між тим революційний уряд виділяв щороку аж 100 000 ліврів для поповнення колекції.

Найбільшого поповнення колекція зазнала за часів того ж Наполеона, який зробив Лувр своєю резиденцією. Ну і звісно ж з численних походів імператор десятками тисяч привозив експонати. Справедливості заради мушу зазначити, що переважну більшість з них французам довелось все ж повернути після падіння монархії. Але завжди є «але».🤷‍♀️ Багато цінних речей адміністратори Лувру сховали в приватних колекціях. Пізніше з приходом кожної нової влади колекція музею лише поповнювалась і не припиняє збільшуватись до сьогоднішнього дня.

Додам вам трохи приголомшливих цифр, щоб ви уявили масштаб цього унікального місця. Загальна площа музею складає 360 000 м²😯, з них виставкової площі приблизно 73 000 м². Близько 15-16 км протяжності залів та галерей складають непоганий променад. Палац нараховує 2410 вікон, 3000 дверей 10 000 сходинок, 70 ліфтів. Фонд Лувру складається з 460 000‼️(+/- 5000) предметів мистецтва, з яких виставленими є лише 35 000 експонатів.

Вся колекція поділена на 9 відділів, де найстаріший експонат Statue d’Ain-Gazal налічує понад 9000 років від дня створення і була знайдена в ході йордано-американських розкопок в 1985 році. Найбільш відвідуваний, – без всякого сумніву, картина ДаВінчі Мона Ліза або Джоконда, яка була подарована самим автором французькому королю. Найбільше полотно знаходиться в тому ж залі, де і Джоконда. Коли підете привітатись з цією відомою сеньйорою, просто станьте спиною до картини й ви побачите полотно Веронезе «Весілля в Кані Галілейській», де зображене весілля, на якому Ісус перетворював воду на вино. Розмір полотна – 67 м². І воно поступається на 7 м² полотну Жака-Луї Давіда «Коронація Наполеона».👑 Тут зберігаються скарби різних епох і країн. Мені здається, що чим би ви не цікавились, вам точно впаде в око щось привабливе.

На офіційному сайті Лувру ви знайдете повну детальну інформацію для того, щоб підготувати власний візит. В певні дні музей пропонує безкоштовні візити з гідом для дорослих і дітей від 6 років, візити для людей з вадами зору, де вони можуть на дотик дослідити найвидатніші твори, відтворені в барельєфі, і навіть візити під музику Visites chantées з гідом-співаком 🎶, який представить вам різні епохи в коротеньких мелодіях, і театралізовані візити, де розповідають і показують різні епохи в костюмах відповідного часу Visites théâtralisées, які започаткують з лютого 2020 року. А ще мені відверто імпонують екскурсії, що організовують для дітей. Інколи можна побачити, як малесенькі дітки віком 4-6 років гусенятками йдуть за викладачем або просто малюють чи розмальовують замальовки, сидячи на підлозі. Мені здається, що це дуже здоровий підхід до виховання юного покоління. А ви як думаєте? До речі, вхід для дітей і підлітків до 18 років безкоштовний не залежно від країни проживання і походження.

Чесно кажучи, я навіть не можу вам сказати скільки разів я була в Луврі, і досі тут є ще незвідані для мене зали.😁 А ви теж відвідали вже цей музей? Маєте улюблені твори, які варто побачити?

PS: як завжди, для самих терплячих я маю бонус-інформацію.😉 Першою жінкою, яку експонували в Луврі, була Соня Делоне, українка за походженням. А у 2012-2013 році відбулась виставка робіт Пінзеля, підготована за підтримки видатного Бориса Возницького, який так і не дожив до цієї знаменитої події.

Автор статті: фотограф, гід  Inna Vlasyuk

https://www.facebook.com/inna.vlasyuk.paris

Facebook Comments

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.