Іноземець, який проживає за межами ЄС, має можливість отримати тимчасову посвідку на проживання з позначкою “jeune au pair”, якщо у Франції його приймають в сім’ю з метою поліпшення мовних навичок і знань про країну за виконання невеликих домашніх обов’язків і догляду за дітьми.
УМОВИ ВИДАЧІ ПОСВІДКИ НА ПРОЖИВАННЯ
Вік: іноземець повинен мати від 18 до 30 років.
Умови прийняття в сім’ю: іноземець повинен тимчасово проживати у сім’ї. Він не може бути однієї національності з членами цієї сім’ї та не може бути пов’язаний з ними сімейними зв’язками.
Вимога до знань: іноземець повинен знати французьку мову на базовому рівні, мати атестат про неповну середню освіту або володіти професійним досвідом.
Договір з сім’єю що приймає: договір повинен бути укладений між іноземцем та сім’єю, що приймає відповідно до стандартного зразка, встановленого наказом Міністерства внутрішніх справ (формуляр Cerfa № 15973 * 01). У ньому визначені права та обов’язки обох сторін. Початковий термін дії договору не може перевищувати 1 рік.
У договорі, зокрема, вказується:
– мінімальна щомісячна сума, розрахована на кишенькові витрати au pair (320 €);
– виконувана робота по дому (не повинна перевищувати 25 годин на тиждень);
– житлові умови й вихідні дні (як мінімум один день в тиждень).
Іноземець може за бажанням відвідувати курси, але не може працювати на додатковій роботі, окрім тої, що виконує у сім’ї, яка його прийняла.
ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ПРОЖИВАННЯ
Заява на отримання дозволу на проживання
Якщо іноземець проживає за межами Франції, то договір з сім’єю, що приймає потрібно надати консульству країни проживання. Якщо іноземець вже проживає у Франції, договір з сім’єю, що приймає потрібно надати в префектуру за місцем його проживання в рамках зміни статусу. Якщо протягом 90 днів відповідь від префекта не була отримана, це можна розцінювати як відмову.
Консульство видає довгострокову візу «jeune au pair» (VLS / TS), що має силу посвідки на проживання. В’їхавши до Франції з цією ж візою, іноземець повинен завірити довгострокову візу, зареєструвавшись онлайн, і сплатити збір.
Одними із супроводжувальних документів є:
– договір, укладений між “au pair” і сім’єю що приймає;
– підтвердження знання французької мови на базовому рівні, атестат про повну загальну середню освіту або доказ наявності професійного досвіду;
– медична страховка, що покриває весь термін перебування.
ПРОДОВЖЕННЯ ТЕРМІНУ ПОСВІДКИ
Посвідка на проживання може бути продовжений один раз. Загальна тривалість перебування не може перевищувати 2 років.
ЮРИДИЧНА БАЗА
Імміграційний кодекс Франції: L313-9, R311-3 і R313-12
Циркуляр від 29 лютого 2019 року INTV190606328J
Наказ від 4 березня 2019 року про умови проживання “au pair”, передбачених статтею L.313-9 Імміграційного кодексу Франції
Автор: Oumar Arabov
Переклад: Аліна Кондратюк
https://www.linkedin.com/feed/
Залишити відповідь