Що таке юридична страховка і навіщо вона потрібна

Юридична страховка (assurance juridique, assurance de protection juridique) – досить цікавий продукт, пропонований різними страховими компаніями.

При виникненні дрібних суперечок ми часто вже не звертаємося за юридичною допомогою з-за високих цін на неї, вважаючи, що на послуги адвоката ми витратимо більше, ніж придбаємо в разі успішного завершення справи.

Завдяки юридичній страховці ви можете отримати певний набір послуг і (або) відшкодування витрат на дорогі юридичні послуги.

  • Як отримати юридичну страховку?

Юридична страховка часто входить в «пакет» інших страхових послуг, наприклад,  страхування житла або автомобіля. Як правило, страхові компанії і банки не загострюють увагу клієнтів на цій деталі, не бажаючи нести додаткові витрати. Ви можете перевірити ваші страхові договори самостійно або задати питання про наявність юридичної страховки у вашому банку або страховій  компанії.

Якщо юридичної страховки у вас немає, ви можете попросити укласти такий договір в будь-який момент. Перед тим, як підписувати договір, варто порівняти вартість страховки і категорії ризиків, що покриваються у різних страхових компаній.

  • Які ризики покриває юридична страховка?

Юридична страховка захищає вас, якщо ваші права порушені третіми особами. Вона допоможе і в тому випадку, якщо ви стали винуватцем правопорушення.

Як правило, коло суперечок, при виникненні яких можна скористатися юридичною страховкою, обмежений договором. Наприклад, деякі юридичні страховки допоможуть при ДТП і незаконному звільненні, але їх не можна використовувати в разі розлучення.

Чи зможете ви активувати вашу юридичну страховку, залежить також від суми спору. Мінімальна сума спору вказана в вашому договорі. Ця сума, як правило, становить близько 150-200 євро.

Деякі юридичні страховки покривають не тільки страхувальника, а й членів його родини.

  • До яких послуг дає доступ юридична страховка?

Більшість юридичних страховок дає можливість отримати безкоштовну юридичну консультацію від юристів страхової компанії в разі виникнення спору. Команда юристів також зробить спроби полюбовного врегулювання спору.

  • Які витрати покриває юридична страховка?

Якщо спір не вдалося вирішити мирним шляхом, юридична страховка покриває судові витрати, витрати на експертизу, а також ваші витрати на адвоката повністю або частково. Максимальна сума гонорару, яку може виплатити страхова компанія вашому адвокату, залежить від категорії спору. Ця сума вказана в договорі.

Таким чином, страховка покриє як мінімум частина гонорару, який ви повинні будете заплатити вашому адвокату.

Варто відзначити, що, вирішивши активувати юридичну страховку, ви можете вибрати будь-якого адвоката для ведення вашої справи. Довіряти ваша справа адвокату, запропонованого страховою компанією, не обов’язково.

Важливо пам’ятати, що страховки, як правило, відшкодовують витрати по спорах, які виникли після укладення договору страхування.

Якщо у вас є юридична страховка, в разі виникнення спору слід повідомити вашу страхову компанію без зволікання. Якщо з моменту настання страхового випадку пройшло занадто багато часу, страхова компанія може відмовити вам у відшкодуванні витрат. Термін для повідомлення вказано у вашому договорі.

Автор  Maître Yulia Yamova, Avocat

Джерело

 

One thought on “Що таке юридична страховка і навіщо вона потрібна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *