Що таке зимове перемир’я, та коли воно діє.

Що таке зимове перемир’я, та коли воно діє.

Зимове перемир’я — це правовий механізм, який забороняє виселення орендарів з їхніх помешкань протягом холодного сезону, зазвичай з 1 листопада до 31 березня. Це правило запроваджено для того, щоб люди не залишалися без житла у зимові місяці, коли кліматичні умови можуть становити небезпеку для здоров’я.

Проте воно має винятки, наприклад, не застосовується у випадках незаконного захоплення житла або виселення за рішенням суду (як у ситуаціях із сімейними конфліктами).

Ця практика діє в багатьох європейських країнах для захисту соціально вразливих груп населення під час зими.

Під час періоду зимового перемир’я жоден орендар не може бути виселений зі свого житла. Цей період у Франції триває з 1 листопада по 31 березня (включно) наступного року.

Однак зимове перемир’я не діє, якщо існує можливість надання орендарю іншого житла, яке відповідає його потребам (кількість кімнат має відповідати кількості мешканців).

У цей період власник має право розпочати процедуру виселення, звернувшись до суду з питань захисту прав орендодавця, навіть через прискорений розгляд (термінова процедура). Якщо суд винесе рішення про виселення, то воно буде виконане після закінчення зимового перемир’я.

Житло зайняте скватером

Скватер — це особа, яка незаконно зайняла приміщення (житло, гараж, земельну ділянку тощо) після того, як проникла туди без дозволу.

Для повернення власності необхідно подати заяву до поліції та вимагати виселення скватера.

Якщо скватер займає житло (незалежно від того, чи це основне чи другорядне житло), його можна виселити у будь-який час року. Зимове перемир’я, яке зазвичай триває з 1 листопада по 31 березня наступного року, на скватерів не поширюється, і їхнє виселення може відбуватися без огляду на цей період.

Виселення за рішенням судді у справах сім’ї

У випадку процедури розлучення  

Якщо суддя у справах сім’ї, в рамках ухвали про неможливість примирення (рішення, яке констатує, що суддя не зміг примирити подружжя, і дозволяє продовжити процес розлучення з тимчасовими заходами), ухвалює рішення про виселення одного з подружжя з подружнього житла, таке виселення може бути проведене навіть під час зимового перемир’я. Зимове перемир’я, зазвичай, триває з 1 листопада по 31 березня наступного року і не дозволяє виселення без альтернативного житла для орендаря, однак це правило не поширюється на такі випадки.

У випадку насильства в парі (шлюб, цивільний союз, співмешкання) або щодо дитини  

Якщо суддя у справах сім’ї ухвалює рішення про виселення насильницької особи з подружнього житла в рамках охоронної ухвали (термінове рішення судді з метою захисту жертви домашнього насильства) тоді виселення може бути здійснене, навіть під час зимового перемир’я.

Джерело

Tags: