Студентська посвідка на проживання

 Іноземці, які хочуть приїхати до  Франції на навчання, можуть отримати довгострокову студентську візу. В залежності від країни перебування, іноземці  записуються у французький ВНЗ або через систему Campus France, або безпосередньо у відділі по співпраці й культурі Посольства Франції.


УМОВИ ВИДАЧІ ВІЗИ


ДОВІДКА ПРО ЗАПИС ЧИ ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС В НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД.

Для отримання візи абітурієнт зобов’язаний надати довідку про зарахування, запис або попередній запис (attestation d’immatriculation, d’inscription ou de préinscription) в навчальний заклад.Консульські органи приймають довідки від державних і приватних навчальних закладів, установ професійної освіти й перекваліфікації.Також приймають
довідки про участь в програмах співробітництва Європейського союзу в галузі освіти, професійної підготовки та молодіжної політики.


НАЯВНІСТЬ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Абітурієнт зобов’язаний мати у своєму розпорядженні фінансові кошти у розмірі не менш, ніж 615 євро в місяць (згідно з даними  2017 року). Ця сума відповідає щомісячній стипендії іноземцям — стипендіатам уряду Франції. Доказом наявності фінансових засобів може служити виписка з особистого банківського рахунку, підтвердження покриття витрат від приватної особи або довідка про отримання стипендії.


СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ
Для отримання довгострокової студентської візи абітурієнту не потрібна довідка про соціальне страхування так, як після запису у французький навчальний заклад на нього буде розповсюджуватись система обов’язкового страхування студентів.Система обов’язкового страхування студентів діє до досягнення студентом 28 річного віку.


 ОСОБЛИВІ ВИПАДКИ
 ВІЗА ДЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ ВСТУПНИХ ІСПИТІВ
 Якщо для запису в навчальний заклад абітурієнту необхідно пройти іспит, він може отримати візу для проходження вступних іспитів.Це віза видається терміном до трьох місяців.Якщо абітурієнт успішно складає іспит йому не потрібно повертатися в країну походження та оформлювати візу. Він може звернутись в префектуру для отримання річної посвідки на проживання з відміткою “студент”. Якщо ж абітурієнт не склав вступний іспит у вказаному в заяві ВНЗ, він не може залишатись у Франції й намагатись вступити до іншого навчального закладу.


ВІЗА ДЛЯ СТАЖУВАННЯ
 Віза для проходження стажування видається на основі тристоронньої угоди про стажування і достатніх фінансових коштів.Договір про стажування обов’язково затверджується в префектурі.


РЕЖИМ ПЕРЕБУВАННЯ У ФРАНЦІЇ


ЗАТВЕРДЖЕННЯ ДОВГОСТРОКОВОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ВІЗИ
 Іноземці, які отримали довгострокову студентську візу VLS/TS (від трьох місяців до року), не зобов’язані отримувати посвідку на проживання на протязі першого року перебування у Франції так, як їх віза еквівалентна посвідці на проживання.З приїздом до Франції студент повинен не пізніше, ніж через 3 місяці відправити у французькі органи в справах імміграції та інтеграції (OFII) формуляр OFII, виданий і затверджений в консульській службі.OFII запрошує студента для обов’язкового медичного огляду, надання документів про цивільний стан і оплати збору.


 ДОЗВІЛ НА РОБОТУ
Після завірення довгострокової студентської візи в OFII студент має право на ведення додаткової трудової діяльності при умові, що тривалість робочого часу не перевищує 60% від річної тривалості робочого часу. Таким чином, в середньому студент може заробити 964 години в рік.

 ПРОДОВЖЕННЯ ПОСВІДКИ НА ПРОЖИВАННЯ
По закінченню першого року навчання у Франції студент може отримати студентську посвідку  на проживання в префектурі за місцем проживання.Крім довідки про запис або попередній запис в навчальний заклад і доказу достатньо фінансових коштів префектура вимагає від студентів пред’явлення довгострокової студентської візи, на основі якої вони в’їхали на територію Франції. Окрім того, префектура оцінює  дійсний і серйозний характер навчання (відвідуваність та  успішність), на основі документів із навчального закладу.По закінченню першого року навчання студент може подати запит на отримання багаторічної посвідки на проживання.Цей посвідка на проживання видається на термін проходження одного циклу навчання (для отримання ступені “ліцензіат” (Licence) чи “магістр” (Master)). Студентська віза для проходження стажування не дає право на отримання багаторічної посвідки на проживання.


 ЮРИДИЧНА БАЗА
 Іміграційний кодекс Франції (Code de l’entrée et du sejour des étrangers et du droit d’asile):
L 211-2-1,L 313-7,R 313-7,R 311-3-3°,R 313-3,R 313-8,L 313-17;
Трудовий кодекс Франції :
R 5221-26,R 5221-3-7°;
Кодекс соціального страхування:
L 381-4,L 381-6,R 381-5.
Постанова уряду Франції від 31 грудня 2002 року.

 

 Автор : УМАР АРАБОВ, російськомовний адвокат у Франції

 

Література для вивчення

« Студенти – зміна статусу на робочий у Франції », http://paris-ua.com/studenty-zmina-statusu-na-robochyj-u-francziyi/ 

« APS тимчасовий дозвіл на перебування для пошуку роботи у Франції », http://paris-ua.com/yak-prodovzhyty-dozvil-na-prozhyvannya-u-frantsiyi-studentu-v-2019-rotsi/?fbclid=IwAR3tvsu4A2nzwLyM3YG0JMxRUFxwxDIuEwIFdxGwtNEpY7dAnbb60nUChyA

Переклад з росiйськоi : https://www.facebook.com/iuli.anna.50

Facebook Comments