У великому французькому кошику соціальних пряників знайшлося місце і прянику для пенсіонерів.
У даній статті мова піде про програму «Відпустка для пенсіонера» («Seniors en vacances»), яка існує для малозабезпечених жителів Франції із 2007 року.
Мета статті — дати основну інформацію, щодо програми, яка пропонує дешевий відпочинок для пенсіонерів та користується великим успіхом серед літніх людей.
Хто може скористатися програмою?
Усі ті, хто проживає у Франції, є пенсіонерами та особи старші 60 років, що не працюють. Інваліди можуть увійти в програму з 55 років. Чоловік чи дружина у спільній податкової декларації входять в програму автоматично. Нею може також скористатися доглядальниця інваліда.
Інша основна вимога — малозабезпеченість, що перевіряється податковими деклараціями. Потрібно не платити прибутковий податок, тобто чистий прибутковий податок до коригування має дорівнювати або бути меншим за 61 євро («impôt sur le revenu net avant corrections»).
Список документів на подачу невеликий:
- копія посвідчення особи,
- повна копія податкових декларацій,
- документ інваліда.
Отримати додаткову інформацію можна через інтернет: www.ancv.com/seniors-en-vacances або за телефоном – 0969320616 (натиснути на клавіатурі спочатку 4, а пізніше 1).
Що пропонує туристичний пакет?
Мова йде про поїздки протягом року та терміном на 5 днів (за 201 євро для однієї людини після вирахування соціальної допомоги) або на 8 днів (242 євро), окрім липня та серпня. Повний пансіон (двокімнатний номер, триразове харчування), як мінімум один день безкоштовної екскурсії, доступ до інфраструктури готельного комплексу (басейн, сауна і т. п.), безкоштовний трансфер туди й назад від найближчої залізничної станції. У пакет не входять витрати на транспорт до місця призначення, окремий номер і туристичний збір.
Коли подавати?
Можна спробувати у будь-який час, навіть зараз. Купив не купив, а поторгуватися можна! А якщо серйозно, то чим раніше — тим краще. Наступного року краще надсилати документи із грудня — січня. По — перше: більше шансів зарезервувати путівки в цікавих місцях і в зручні для вас дати. По — друге: бюджет у програми обмежений. Я бачив цифри в 77 тисяч чеків на рік у 2018 році (а тільки соціальну допомогу за старістю отримує 500 000 пенсіонерів). Коли готував статтю, бачив інформацію, що у 2016 році програму тимчасово зупинили на початку березня, бо ліміти уже були вичерпані. Цього року ми подавали досьє після 25 березня, отримали чеки до 15 квітня. Почали шукати в кінці травня заїзд на червень, усе вийшло.
Чек отриманий, що ж далі?
Серед своїх родичів я вибрав пару, на прикладі якої та вирішив протестувати реалізацію цього чека. Власне, це лист, яким повідомляють, що вам дозволили взяти участь у програмі та надсилають номер досьє (чека).
Далі вам необхідно вибирати з каталогу місце відпочинку і шукати наявність вільних місць. Розуміючи, що мова йде про літніх людей, я разом з подачею досьє замовив безкоштовне отримання каталогу поштою. З ним, до речі, і мені було зручніше працювати. Можна знайти й в інтернеті («Gestion des inscriptions»: //seniors.ancv.com/web/sev/registrationsmanagement)
На сайті є фільтри пошуку за департаментами та за наявністю вільних місць. Щодо останніх — інформація відносна. Зручно дивитися місця, де не приймають окремих осіб, а
лише групи, а ось наявність вільних місць — інформація досить неправдива. Сам каталог поділяється за тематичними блоками: «Атлантичний океан», «Ла-Манш», «Середземне море», «Гори», «Сільська місцевість», «Іспанія — Італія». Вказані дати заїздів згідно з програмою (хоча краще все одно передзвонити у готелі, через те, що не всі готелі зазначені у каталогах). Якщо я правильно зрозумів, то червень та серпень – «мертвий сезон» для програми. Зустрічається, правда, інколи перший тиждень липня й останній тиждень серпня.
З одного боку, мені було легше за одними критеріями: родичі хотіли в гори, у них було авто (тобто проблем з трансфером не було і не треба було уточнювати привезуть їх безкоштовно від найближчої станції в готель чи ні). З іншого боку, в щільному графіку пенсіонерів вільним був тільки червень, та ще починаючи з 15 числа, до того ж, пошук ми почали після 25 травня, коли вони повернулися до Франції та дали мені номери своїх досьє.
Спочатку ми хотіли знайти щось у Франш-Комте, (регіон, що знаходиться поблизу північно-західної частини Швейцарії, кантони Невшатель і Жюра). Проте, у двох департаментах уже все було зарезервовано. Я трохи розгубився і мені довелося розширювати ареал пошуку: Альпи, Лотарингія та Ельзас, сідати на телефон і обдзвонювати по черзі усі готелі. Було по два місця (тобто кімната на двох) в Лотарингії, але на кордоні із Люксембургом і останніх два місця в Альпах. Якщо їде одна особа, то потрібно доплатити за кімнату і мені не відомо, чи хочуть туроператори жертвувати другою путівкою. Вибір був швидко зроблений на користь поїздки в Альпи. Праз-сюр-Арлі (Praz-sur-Arly), 17 км від залізничного вокзалу в Салланше і 35 км від Альбервіль. Ми надіслали електронною поштою листи з номерами досьє і нам перерахували рахунок (замість 402 євро за 8 днів на одну особу – 242 євро плюс туристичний збір). Ми не платили завдаток, (часу не було), оплатили відразу усю суму кредитною карткою, тому що на ній була страховка «Скасування подорожі – Annulation du voyage», річ корисна, особливо для літніх людей (а моїм родичам під 80). Нам прислали підтвердження для видруку і пред’явлення в готелі. Наступного року я зберу всі досьє по родичах і подам в кінці грудня, щоб мати чеки вже в січні та мати більше вибору при резервації. Нас цікавить відпочинок в Італії (Роміні), під Барселоною, та й у Франції вибір чудовий.
А чи є дешевші варіанти?
Я бачив на форумах згадки про VACAF, де CAF виділяє грошову допомогу сім’ям в залежності від сімейного коефіцієнта («quotient familial»). Я не вивчав як це пов’язати з пенсіонерами та дорослими дітьми (через онуків?). На форумах пенсіонерів я прочитав деякі висловлювання, що якщо додати вартість транспорту, то можна знайти дешевші варіанти. Так чи можна знайти дешевше? Теоретично, так. У «мертвий сезон» можна знайти й дешевші варіанти, особливо за кордоном. У тій же Іспанії за 250 євро є тижневі поїздки для пенсіонерів, у які входить вартість транспорту. Думаю, що в країнах СНД можна знайти ще дешевші варіанти. Тільки я намагаюся дивитися реально на речі. 80% французів проводять відпустку у Франції. Щоб знайти хороші варіанти, необхідно володіти іноземними мовами: для поїздок за межі Франції, необхідно ще й володіти цифровою грамотністю : навичками пошуку інформації в інтернеті. Скільки пенсіонерів це вміють робити? Мої родичі змогли все зробити тільки завдяки тому, що всім займався я. Так що це один із хороших варіантів дешевих поїздок для пенсіонерів.
Висновок
Згідно з останніми дослідженнями, 98% учасників залишилися задоволені поїздкою. У програмі беруть участь в основному жінки (68%), старше 75 років (44%). Для більшості учасників це можливість відпочити морально (96%) і фізично (83%). Для 79% учасників це можливість зустріти інших людей, зав’язати нові соціальні контакти. 44% змогли зберегти ці зв’язки після повернення. 59% учасників обрали три райони: Нову Аквітанію, Окситанію, ПАКА і Корсику, 20% вибрали регіон Оверн- Рон – Альп. А чи не скористатися вам цією програмою ?
Автор: Marcel Lacheppe
Переклад: Аліна Кондратюк, https://www.linkedin.com/in/alinakondratiuk/__
Залишити відповідь