Возз’єднання сім’ї (Le regroupement familial)

Процедура возз’єднання сім’ї дає іноземцю можливість перевезти у Францію членів своєї родини: дружину або чоловіка та дітей.

ВИМОГИ ДО ІНОЗЕМЦЯ

Мінімальний термін перебування у Франції:

Іноземець має право подати заяву на процедуру возз’єднання сім’ї після того, як він легально прожив у Франції протягом 18 місяців, отримав річний дозвіл на проживання, карту резидента (на 10 років) або довідку про подачу заяви на продовження цих документів (récépissé).

Дохід:

В іноземця має бути достатньо-стабільний прибуток, в підрахунок яких не входять соціальні виплати. Не обов’язково мати безстроковий контракт (CDI) на повну зайнятість чи 12 платіжних розрахункових листів про зарплату. Незалежно від типу трудового договору, дохід повинен бути стійким і достатнім. У його розрахунок також враховуються зарплата подобово, пільги, що сплачуються центром зайнятості, пенсія, та аліменти.

Дохід повинен перевищувати середній мінімальний розмір оплати праці (SMIC) для сім’ї до трьох осіб. Необхідно передбачити надбавку в розмірі 10% для сім’ї з чотирьох або п’ятьох осіб, або 20% для сім’ї з шести осіб і більше.

 

Український бутік у Франції

Житло:

Іноземець має бути квартиронаймачем або власником житла, площа якого залежить від географічної зони (A, B, C) у якій проживає особа і кількості членів сім’ї. Мінімальна житлова площа для пари без дитини — від 22 до 28 кв.м. На кожного додаткового члена сім’ї необхідно передбачити надбавку в розмірі 10 кв.м. Також житло повинно відповідати мінімальним вимогам санітарних норм.

Вимоги щодо мінімальної площі житла за географічними зонами:

У зону A входять регіони: Іль-де-Франс, Лазурний берег та прикордонний зі Швейцарією регіон. У зону В входять регіони чисельністю понад 50 000 жителів та заможні комуни в Іль-де-Франс, прибережних або прикордонних регіонах. У зону C входять усі інші регіони та заморські території.

ЗОНА А
Сімейна пара:  22 м²
Три особи: 32 м²

На кожну додаткову особу: +10 м²
Вісім осіб: 82 м²
На кожну додаткову особу: +5 м²


ЗОНА В
 Сімейна пара: 24 м²
Три особи: 34 м²
На кожну додаткову особу: +10 м²
Вісім осіб: 84 м²
На кожну додаткову особу: +5 м²


ЗОНА C
Сімейна пара: 28 м²
Три особи: 38 м²
На кожну додаткову особу: + 10 м²
Вісім осіб: 88 м²
На кожну додаткову особу: + 5 м²

 

Житло, запропоноване для оренди

повинно мати щонайменше одну основну кімнату, яка має:
- житлову площу не менше 9 квадратних метрів та висоту стелі не менше 2,20 метрів;
- житловий об’єм  щонайменше 20 кубічних метрів.

Вимоги щодо безпеки житла:

Особа може бути орендарем, власником або мешканцем житла. Помешкання повинно бути доступним для огляду на момент прибуття родини. Заявник може подати підтверджувальні документи, що засвідчать наявність житла у вказаний період часу.


Оселя повинна бути безпечною для здоров’я, а будівля відповідати вимогам із безпеки, гігієни, комфорту та проживання. Обов’язковою є наявність питної води, опалення та відведення стічних вод.

Ось деякі із прикладів таких обов’язкових вимог :

  • Поруччя, вікна, сходи, лоджії, балкони повинні знаходитися у належному для використання стані.
  • Будівельні матеріали, труби та облицювання житла не повинні становити очевидних ризиків для здоров’я та фізичної безпеки орендаря.
  • Електричні та газові мережі, обладнання для опалення та гарячого водопостачання повинні відповідати стандартам безпеки.
  • Вентиляційні пристрої житлових приміщень повинні забезпечувати циркуляцію повітря.
  • Основні приміщення повинні мати достатнє природне освітлення.
  • Наявність опалювальних пристроїв, питної води, стічних та каналізаційних споруд.
  • Наявність плити, раковини із гарячою та холодною водою на кухні.
  • Туалет, відділений від кухні та кімнат, де вживають їжу, ванна або душ із гарячою та холодною водою. Санітарне облаштування однокімнатного житла може обмежуватися туалетом за межами житла, за умови, що туалет знаходиться в тій же будівлі та легко доступний.


Слідчі, уповноважені службою муніципалітету або працівники OFII, перевіряють стан житла. Цей візит повинен бути предметом письмового дозволу заявника під час подання заявки. У разі відмови, житлові умови вважаються невиконаними. Коли заявник ще не має житла, йому доведеться надати всі докази того, що житло буде доступним та відповідатиме вимогам закону щодо комфорту, безпеки та площі проживання.та

Український бутік у Франції

ВИМОГИ ДЛЯ ЧЛЕНІВ СІМ’Ї ІНОЗЕМЦЯ:

Визначення члена сім’ї:

Процедура возз’єднання сім’ї поширюється на чоловіка або дружину, а також на неповнолітніх дітей. Не можуть скористатися цією процедурою родичі по боковій (брати й сестри) і по висхідній (батьки) лініях. Возз’єднання сім’ї поширюється як на біологічних, так і на всиновлених дітей. За певних умов процедура може застосовуватися  до дітей від попереднього шлюбу іноземця, його дружини або чоловіка.

 

Обов’язкове проживання за кордоном:

Сім’я іноземця повинна обов’язково перебувати за межами території Франції. В іншому випадку іноземцю загрожує позбавлення дозволу на проживання. Винятком може бути положення статті 8 Європейської Конвенції про права людини та стаття 3 Конвенції про права дитини. Також процедура возз’єднання сім’ї можлива при укладанні шлюбу між двома іноземцями, які знаходяться у Франції легально.

Дотримання цінностей Французької Республіки.

Основні вимоги щодо дотримання сімейних цінностей Французької Республіки є наступні: дотриманням одношлюбності, неприйняттям шлюбу з примусу чи релігійної терпимості. Члени сім’ї не повинні становити загрозу громадському порядку.

ПРОЦЕДУРА ВОЗЗ’ЄДНАННЯ СІМ’Ї

Розгляд заяви Французькою службою із питань імміграції та інтеграції (OFII):

Іноземцю необхідно відправити формуляр CERFA № 11436*05 і пакет підтверджувальних документів в OFII за місцем проживання. Після першого візиту в OFII особа отримує довідку про подачу заявки (attestation de dépôt). Паралельно служба інформує про подачу заяви префектуру за місцем проживання іноземця.

Перевірка матеріального становища і житлових умов в мерії:

Мерія за місцем проживання або того муніципалітету, в якому іноземець планує проживати разом з членами сім’ї, ретельно перевіряє матеріальне становище і житлові умови іноземця. Протягом 2 місяців мер повертає пакет документів в OFII з мотиваційним висновком про матеріальне становище і житлові умови іноземця. Після цього OFII може здійснити додаткову перевірку.

Рішення префектури:

Префектура приймає рішення після перевірки документів. Якщо префектура не відповіла протягом шести місяців з моменту подачі в OFII, це рівноцінно відмові. У випадку негативного рішення префектури можна подати апеляцію в формі клопотання в ту ж саму інстанцію (recours gracieux) або клопотання у вищу інстанцію (recours hiérarchique) протягом двох місяців з моменту отримання відмови. Якщо відповідь не отримано або апеляція відхилена, іноземець має право подати клопотання (requête) в адміністративний суд протягом двох місяців.

 

Перевірка документів в консульстві Франції:

У випадку позитивної відповіді, OFII інформує консульський відділ посольства Франції в країні перебування сім’ї іноземця. Консульський відділ перевіряє весь пакет документів і викликає членів сім’ї іноземця на співбесіду й екзамен на знання французької мови та цінностей Французької Республіки. У разі виникнення сумнівів в автентичності або правдивості документів консульство може утриматись від прийняття рішення протягом чотирьох місяців і, якщо необхідно, ще на один чотирьох місячний термін. Консульство має право відмовити членам сім’ї у візі на основі статті L213-1 імміграційного кодексу. Відмова консульства у видачі візи може бути оскаржена в Комісії з оскарження відмов у відкритті візи (Commission de recours contre les refus de visa) і в адміністративному судді міста Нант. При позитивному результаті процедури чоловіку або дружині іноземця видається річна довгострокова віза.

 

В’ЇЗД ЧЛЕНІВ СІМ’Ї У ФРАНЦІЮ.

Члени сім’ї іноземця повинні в’їхати на територію Франції протягом трьох місяців з моменту отримання довгострокової візи. Протягом трьох місяців після прибуття у країну, їм необхідно пройти співбесіду і медичний огляд в OFII та підписати договір про інтеграцію – CIR (Сontrat D’intégration Républicaine). Згідно з документом, іноземець зобов’язується пройти курс суспільствознавства (formation civique), а також, за необхідності, курси французької мови.

 

Юридична база:

Імміграційний кодекс Франції : L411-1, L411-2, L411-3, R411-1, R411-4, R411-5, L431-3, L421-1, L421-4, L213-1, R421-28

Додаткова література на тему процедури возз’єднання сім’ї:

 

Автори:

УМАР АРАБОВ, російськомовний адвокат у Франції, www.facebook.com/avocatarabov/

Roman Romanov, https://www.facebook.com/profile.php?id=100008289961473

Переклад з росiйської: Mariana Lin, https://www.facebook.com/mariana.badan.39, marianabadan1@gmail.com

Редагування: Аліна Кондратюк, https://www.linkedin.com/in/alinakondratiuk/ alinak0809@gmail.com

 

No shortCode found

Facebook Comments