Obligation de quitter le territoire français (OQTF) – це постанова про депортацію, яка приймається префектурою, як правило, у випадку відмови в продовжені посвідки на проживання (по роботі, студентської, за сімейними обставинами і т.ін.) або в легалізації. Але, згідно з статтею L511-1 французького еміграційного кодексу, депортації підлягає будь-яка фізична особа, що перебуває нелегально на території країни.
В іноземця у розпорядженні зазвичай 30 днів, як для виконання даного припису, так і для його оскарження у судовому порядку. Ви, звичайно, можете подати апеляцію на ім’я того ж чиновника, який прийняв дане рішення (rekours gracieux) або ж чиновника вищого за положенням (recours hierarchique). Тим часом, досвід показує, що подавати апеляцію, як правило, справа даремна: у переважній більшості випадків префектура її ігнорує (ваш лист залишиться без відповіді), до того ж це не пригальмовує терміну судового оскарження.
Існує думка, що на префектуру не слід подавати до суду – мовляв, не варто «псувати з нею відносини», а краще спробувати вирішити справу мирним шляхом. Ця думка глибоко помилкова.
По-перше, як зазначалось вище, з префектурою дуже складно «знайти порозуміння», а по-друге, пропустивши 30-ти денний термін і ви опиняєтесь на нелегальному положенні без реальної можливості виправити ситуацію.
Отож, отримавши OQTF, слід відразу розпочати готувати клопотання в адміністративний суд. Згідно з законом, ви можете самі оскаржити рішення, але в силу специфічності і складності еміграційного права, робити це самому вельми ризиковано. Хоча для того аби скласти оскарження (reauete) можна звернутися до юриста або в одну із асоціацій, що захищають права іноземців, все ж таки краще скористатись послугами адвоката, що має практику в еміграційному праві, тим більше, що тільки адвокат зможе виступити на ваш захист у суді. У деяких випадках, разом із основним клопотанням (по суті справи) можна також подати і «термінове» клопотання, розгляд якого, замість стандартних 6-10 місяців, займе всього декілька тижнів.
Сумнів у законності рішення префектури і терміновість ситуації – це дві обов’язкові умови для задоволення «термінового» клопотання. Терміновість може характеризуватись найрізноманітнішими обставинами, на розсуд адміністративного судді.
Слід зазначити, що суддя, який розглядатиме «термінове» клопотання, може лише пригальмувати дію постанови про депортацію. Остаточне рішення суд прийме пізніше, через кілька місяців, після розгляду клопотання по суті справи.
Основне клопотання, у відповідності до статті L512-3 французького еміграційного кодексу, тимчасово зупиняє дію рішення про депортацію. Простіше кажучи, до постанови адміністративного суду, префектура не може депортувати емігранта. Однак, якщо префект вирішить його затримати, то адміністративний суддя буде змушений винести рішення по справі емігранта протягом 72 годин.
Автор : УМАР АРАБОВ, російськомовний адвокат у Франції
Переклад з російської : Galina Agafonova, https://www.facebook.com/galyna.agafonova
Додаток
Юридична допомога – це державна допомога для людей з обмеженими ресурсами. Якщо у вас низькі доходи, то ви можете попросити юридичну допомогу (Aide juridictionnelle –AJ), яка дозволить вам оплатити повністю або частково судові витрати (адвоката, судового виконавця і т.д.). Цю допомогу можна попросити до або після судової процедури. Запит складається через формуляр, який необхідно відправити в суд займається вашою справою.
Ви також можете отримати допомогу, якщо ви іноземець без дозволу на проживання якщо Ви:
– перебуваєте в зоні затримання;
– були затримані для перевірки вашого права перебувати на території Франції;
– отримали відмову на проживання у Франції від комісії по посвідці на проживання;
– перебуваєте в центрі по затриманню неповнолітніх;
– свідок, засуджений, обвинувачений або позивач;
– під охоронною як жертва побутового насильства;
– визнали себе винним, щоб уникнути суду;
– перебуваєте в особливо заплутаній ситуації стосовно предмета судового розгляду або його вартості.
« Як отримати у Франції безкоштовну юридичну допомогу »,
http://paris-ua.com/yak-otrymaty-u-francziyi-bezkoshtovnu-yurydychnu-dopomogu/
Залишити відповідь