Державна медична допомога (AME)- це вид медичної допомоги призначений для іноземців які перебувають у країні в нелегальному положенні.

Вона призначається при наявності у прохача підтверджених:

 • постійного місця проживання;
 • певного рівня доходу;
 • терміну перебування на території Франції від 3 місяців;
 • перебування на території країни в неврегульованому правовому статусі(нелегально);

Допомога надається терміном 1 рік, та потребує щорічного поновлення. 

Щоб  отримати допомогу ви повинні мати  такі документи-підтвердження:

Документи для підтвердження особи(один з перелічених нижче)

 • паспорт із зазначенням вашої  дати в’їзду до Франції;
 • свідоцтво про народження;
 • будь-який інший документ , що засвідчує Вашу особу
  карта студента, зареєстрований документ Міністерства закордонних справ та ін..

Примітка :

 • якщо ви підтверджуєте свою особу  паспортом: не забудьте надіслати копію всіх сторінок документа,
 • якщо ви підтверджуєте свою особу  свідоцтвом про народження яке  написано іноземною мовою: вони спочатку повинні бути переведені  присяжним перекладачем на французьку (список присяжних перекладачів) або консулом у Франції , країни що видала свідоцтво про народження або сімейну книгу. Цей переклад не є обов’язковим, якщо ваш фонд  медичного страхування може безпосередньо перевірити ім’я, дату і місце народження.

Підтвердження  вашого місця проживання у Франції

Ви можете довести стабільність вашого перебування у Франції якщо у вас є   штамп в паспорті  з датою в’їзду до Франції та терміном перебування  понад три місяці.
Якщо ви  не маєте змоги пред’явити цей документ, вам потрібно буде надати один з наступних документів:

 • контракт на квартиру та квитанції про сплату оренди за останні три місяці, або квитанція з готелю;
 • квитанції про сплату комунальних послуг(світло, газ, вода) або  стаціонарного телефону чи інтернету датовані  не давніше 3-ох місяців;
 • податкова декларація, або квитанція про сплату taxe d’habitation чи taxe foncière;
 • якщо ви проживаєте безкоштовно у фізичної особи: attestation d’hebergement  датований не пізніше ніж 3 місяці див “Як правильно заповнити “Attestation d’hébergement”
 • соціальна адреса : бланк заповнений  й завірений відповідальною особою центру;
 • або будь-який інший документ, який підтверджує, що ця умова виконана: наприклад, документ від лікаря або соціальної організації, що підтверджує термін вашого перебування в країні  понад 3 місяці (повідомлення про відмову в поданні заяви про притулок, дату зарахування дітей  до школи та ін.)

Доходи

Щоб мати право на отримання AME ваші доходи не повинні перевищувати суми наведеної нижче в таблиці

Увага! Якщо ви подаєте податкову декларацію, доходи не можуть відрізнятися суттєво у цих двох документах.

Дохід розраховується за попередні 12 місяців від дати подання прохання на отримання AME.  Для прикладу якщо ви подаєте документи в травні 2020, тоді доходи розраховуються за період  з 1 травня 2019 по 30 квітня 2020 року.

Для прикладу: для сім’ї з трьох осіб(чоловік, дружина, дитина) для отримання AME дохід не повинен перевищувати суму 16112 €.

Ви повинні врахувати всі офіційно та неофіційно отримані доходи за цей період. Найкраще для цього подати податкову декларацію за минулий період. Якщо ви не маєте податкової декларації, ви подаєте заповнену déclaration sur l’honneur  завантажити екземпляр для заповнення.

Примітка: АМЕ надається безумовно неповнолітнім дітям, чиї батьки знаходяться в неврегульованій ситуації, навіть якщо вони ще отримали карту AME, або їх доходи перевищують граничний розмір ресурсів.

Як подати прохання для отримання AME

Для подання заявки на отримання AME потрібно заповнити формуляр  та надіслати разом з документами про які йдеться вище на адресу найближчого до вас центру ” Assurance Maladie “.  Бланк ви також можете отримати у центрі “Assurance Maladie”. Та фотокартки розміром 3,5*4,5. Якщо ви поновлюєте вашу карту, запит потрібно робити за 2 місяці до закінчення терміну дії картки. До вище перерахованих документів також потрібно надати копії всіх ваших рецептів та бланки,що підтверджують ваші візити до лікаря, якщо такі були.

Будь ласка, зверніть увагу: Члени сім’ї, які проживають за кордоном та відвідують Францію, не мають права на отримання AME . Але вони можуть подати заяву на AME з гуманітарних міркувань,  якщо це необхідно, або через міжнародну систему догляду, якщо існує угода між своєю країною походження та Францією.

Якщо вас затримують, ви перебуваєте  чи підлягаєте  депортації в адміністративному центр ув’язнення (CRA): ви можете бути допущені до AME для лікування, якщо цього потребує ваше самопочуття.

Коли вас звільняють після затримання, ви можете скористатися AME, якщо ви виконаєте умови стабільного проживання у Франції та рівня доходу.

 Допомога з заповнення документів на AME

Щоб отримати допомогу у створенні та / або передачі вашої заявки на AME, зверніться до одного з уповноважених органів: муніципального центру соціальних заходів (CCAS) вашого міста, les services sanitaires et sociaux, une association agréée чи un établissement de santé.. Також при госпіталях є соціальні працівники,що допомагають заповнити ваше досьє.
Ці організації повинні надіслати Ваш документ до Фонду медичного страхування за Вашою згодою протягом восьми днів. 
Люди, які є безпритульними та мають місце проживання у акредитованій асоціації чи CCAS, можуть отримати  допомогу при підготовці їх заяви одним із цих акредитованих органів.

Отримання або відмова на отримання АМЕ

Медичне страхування може прийняти або відхилити ваш запит на державну медичну допомогу (AME). У разі позитивної відповіді протягом двох місяців вам прийде лист з проханням прийти в відділення отримати вашу картку, яка дає доступ до отримання AME. Якщо ви не отримали відповіді протягом більш як 2 місяці-це означає, що ваше прохання було відхилене.

У випадку відмови ви маєте право на подання апеляції протягом терміну 2 місяці на ім’я директора вашого відділення d’Assurance Maladie.

Як заповнити формуляр Приклад заповнення бланку на AME 

Джерело https://www.ameli.fr/seine-et-marne/assure/droits-demarches/situations-particulieres/situation-irreguliere-ame

Facebook Comments

Від admin

Один коментар до “Aide médicale de l’État (AME) оновлено”
 1. Дякую за корисну, детальну інформацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.