Віза “Неповнолітній школяр”

Віза “Неповнолітній школяр”

В Україні сьогодні діти дуже часто закінчують школу до свого повноліття, на перший курс університету багато людей приходять у 17-річному віці. Якщо неповнолітня дитина хоче поїхати навчатись до Франції одразу на перший курс університету їй потрібна спеціальна віза віза неповнолітнього школяра.

Що це за віза?

Віза “Mineur scolarisé” (Неповнолітній школяр) це довгострокова віза (тип D), яку можна отримати, якщо дитина їде на навчання одна до виповнення 18-річчя. Міністерство внутрішніх справ Франції зазначає, що така віза видається на термін не більше ніж 11 місяців. Особливою деталлю цієї візи є те, що для її отримання потрібно, щоб хтось на території Франції взяв на себе відповідальність за неповнолітнього українця. Документи на цю візу можна подати не раніше ніж за 3 місяці до запланованого від’їзду.

Документи для візи

Всі документи, крім національного посвідчення особи французького гаранта та документів щодо житла, у разі проживання у когось, повинні бути представлені у двох варіантах: оригінал і копія.

Документи для надання до посольства України у Франції, якщо неповнолітній українець їде до університету:

  • Документи з Франції:
    • Лист про попереднє зарахування до університету у Франції,
    • Лист від громадянина Франції, у якому він зазначає, що буде нести відповідальність за дитину та її дії під час її перебування у Франції до повноліття дитини,
    • Копія національного посвідчення особи, що буде нести відповідальність за дитину,
    • Підтвердження житла для дитини у Франції (контракт оренди або лист від людини, у якої дитина бути проживати, разом з листом потрібно надати контракт оренди або право власності на житло від людини, у якої дитина буде жити),
  • Документи з України:
    • Дві анкети на довгострокову візу, повністю заповнені французькою або англійською,
    • Три фотокартки на документи. Дві з них мають бути приклеєні на анкети,
    • Закордонний паспорт (виданий не більше 10-ти років тому та дійсний ще як мінімум 1 рік та 3 місяці), з щонайменше 3 пустими сторінками,
    • Національний паспорт,
    • Свідоцтво про народження (з перекладом та апостилем),
    • Нотаріальний дозвіл щодо передачі зобов’язань щодо дитини гаранту у Франції + копії національних паспортів батьків,
    • Атестат про повну середню освіту (з перекладом та апостилем),
    • Мотиваційний лист від батьків, що висвітлює мету навчання дитини у Франції,
    • Оплата відповідно до тарифу
  • Документи про ресурси
    • В залежності від того, хто бере на себе фінансові зобов’язання щодо дитини, документи можуть бути з Франції або з України. Це можуть бути довідки про стипендії, банківський рахунок з достатньою сумою, зарплатні відомості батьків, тощо. Якщо фінансові зобов’язання бере на себе французька сторона, то треба надати документи про фінансові ресурси з Франції.

Також, до співбесіди у посольстві треба пройти співбесіду у Кампус Франс, під час якої буде перевірена мотивація дитини та її навчальний проєкт.

Дії у Франції

Віза Неповнолітній школяр не підлягає валідації OFII. З цією візою дитина проживає у Франції до свого повноліття. Протягом двох місяців після свого повноліття і не пізніше закінчення терміну дії візи (якщо термін дії закінчується раніше, ніж два місяці після повноліття), дитині потрібно подати до префектури за місцем проживанням досьє на першу студентську посвідку на проживання. Дитина отримає ресепісе з яким можна знаходитись на території Франції, але з яким не можна виїжджати з Франції.

Пошук відповідальної особи

У разі відправлення неповнолітнього громадянина України на навчання до Франції, хтось у Франції повинен взяти на себе зобов’язання щодо нього. Якщо у вас є якісь знайомі, близькі або далекі родичі у Франції, спробуйте звернутись до них з проханням взяти на себе відповідальність за вашу дитину на час до її повноліття. Якщо не вдається знайти нікого серед близьких та знайомих людей, можна завжди спробувати пошукати людей, готових допомогти, у профільних групах та на спеціалізованих форумах.

Власний досвід

Я отримувала цю візу у 2014 році, з того часу усе трохи змінилось, але є речі, які залишились незмінними. По-перше, потрібен хтось у Франції, хто візьме на себе відповідальність за дитину. Дитина повинна бути знайома з цією людиною, хоча б по скайпу, бо у посольстві щодо особи гаранта питання ставлять. Мені пощастило, моїм гарантом була троюрідна сестра мого тата документів вона надала максимально багато. Були й копії паспорта та національного посвідчення, документ про набуття французького громадянства, рахунки за електрику, у якості підтвердження місця проживання. Лист, написаний від руки, щодо взяття відповідальності за мене йшов у досьє оригіналом, вона нам його надіслала звичайною поштою. Велика кількість документів від гаранта може бути позитивним моментом для цієї частини досьє.

Для отримання цієї візи потрібен дорослий закордонний паспорт. Його виготовляють без всяких проблем з 17,5 років. Оскільки мені на момент подачі документів на паспорт було всього 16 років, то треба разом зі стандартним набором документів подавати перекладений лист від університету Страсбурга про зарахування.

У підготовці досьє дуже допоміг Кампюс Франс. Вони разом зі мною перевіряли документи, доводили до нормального стану мотиваційний лист для посольства, та просто підтримували. Не бійтесь звертатись до них за консультацією та допомогою, бо вони першими дізнаються про нові вимоги до документів та нові правила вступу.

Момент, про який мені ніхто не сказав, це те, що з ресеписе запиту першої посвідки на проживання ти не можеш виїхати з Франції. Виготовлення ж першої посвідки займає багато часу, бо спочатку, тебе запрошує OFII для медичного візиту, і тільки з довідкою про медичний візит досьє відправляється на виготовлення посвідки. У 2015 році я подала досьє на першу посвідку 21-го вересня та отримала її аж 4-го січня 2016-го. Про це треба пам’ятати та не намагатися брати білети з Франції до отримання посвідки, чи хоча б до отримання смс про її готовність, бо білети можуть просто бути втрачені.

Ще один важливий момент, оскільки дитина неповнолітня, щоб відкрити банківський рахунок, повинен бути присутнім один з батьків, тож дитина має приїхати до Франції хоч з одним із батьків.

 

Джерела:

 

Автор матеріалу: Катерина Дворніченко

Tags:

Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *