Значна кількість українців, у зв’язку з важким економічним становищем в Україні, відправились шукати “кращої долі” до Франції. «Безвіз» тільки прискорив цей процес. Приїхавши з їх точки зору «ненадовго» або плутаючи Францію з Польщею, не роблячи нічого, щоб зберегти докази свого перебування в країні, вони марно втрачають час, що надовго відсуває їх легалізацію на підставі трудової діяльності.
Ось короткий виклад основних «рефлексів», які вам обов’язково знадобитися, навіть якщо ви не плануєте тут залишатися надовго:
- Почати відразу накопичувати будь-які підтвердження життя у Франції. (дивитись нижче « Підтвердження вашого перебування у Франції згідно циркулярa Вальса »).
- Зареєструватися в податковій Франції і отримати податкові декларації
« Навіщо нелегалу податкова декларація? »,
“Як вперше задекларувати доходи ?”
- Зробити собі AME – медичне страхування нелегалів.( Aide médicale de l’État (AME)
« Aide médicale de l’État (AME) оновлено
« Як отримати знижку на проїзд -50% »
- Почати накопичувати свідчення своєї роботи у Франції, особливо чеки «Робота та послуги» (chèque emploi-service).
« Як отримати докази про виконану роботу: зарплатні чеки (chèques emploi-service – CESU »
- Відкрити банківський рахунок або хоча вкладний рахунок – Livret A..
« Livret A як сурогат банківського рахунку »
« Як відкрити рахунок через Банк Франції. VADE MECUM,
« Як відкрити банківський рахунок у Франції »
- Накопичувати докази утримання дітей та їх навчання у Франції.
Підтвердження вашого перебування у Франції згідно циркулярa Вальса
(« Circulaire du 28 novembre 2012 relative aux conditions d’examen des demandes d’admission au séjour déposées par des ressortissants étrangers en situation irrégulière dans le cadre des dispositions du code de l’entrée et du séjour des étrangers et du droit d’asile, https://www.gisti.org/spip.php?article2957)
Докази вашого перебування в країні підтверджують вашу інтеграцію на підставі трудової діяльності або спільного сімейного життя. Такі докази повинні бути різноманітними. Найвагомішими є документи французької адміністрації. Що стосується спільного життя, то документи мають бути окремі на кожного з подружжя або, якщо на одного з них, то, принаймні, де буде фігурувати чоловік (рахунки, податкова декларація і т.ін.).
Відповідно до циркуляра Вальсу від 28 листопада 2012 року всі сліди вашого перебування в країні зібрані в три групи.
1 група – документи «визначеної цінності». Мова йде про документи французьких державних та офіційних установ (достатньо мати два документи за кожний рік): префектури, соціальних служб та охорони здоров’я, мерії, ясел, шкіл, судів, Aide Médicale d’Etat, URSSAF, ASSEDIC, а також поштові квитанції, податкові декларації (за умови, що сума більше нуля), рахунки за перебування в лікарні.
2 група – документи «доказової цінності». Мова йде про документи приватних організацій (в цьому випадку доказів необхідно більше): банківські виписки про рух коштів на рахунку , особливо отримання заробітної плати, бюлетені зарплатні, виписки накопичення пенсійних балів, річний рахунок транспортного абонемента, поштові отримання, рецептурні рахунки лікарів і фармацевтів, оригінали та ксерокопії тижневих та місячних проїзних міським транспортом, студентський квиток, квитанції оплати квартири (якщо надруковані, а не написані від руки), рахунки оплати електроенергії та страхового поліса на житло.
3 група – документи «обмеженої доказової цінності». Останні додаються до досьє, якщо немає в наявності більш вагомих та/або в достатній кількості. До цієї групи належать: отримані конверти з адресою нелегала, різні свідоцтва приватних осіб, фотографії, річні декларації агентств тимчасової роботи.
Циркуляр наполягає на певній гармонії документів, які повинні переконливо довести працівникам префектури ваше перебування в країні. Французькі свідоцтва про народження або відомість про успішність краще пред’являти в оригіналі (отримати дуже легко).
Купуйте зручну коробку з відділами для зберігання документів в належному стані протягом довгих років. Нові мігранти часто змінюють квартири і часто втрачають документи. Намагайтесь паралельно сканувати всі документи, а цінні документи зберігати у надійних друзів, якщо ви змушені часто змінювати житло.
Зверніть увагу на Вашу адресу: бажано, щоб медична страховка, податкова декларація, рахунки були прив’язані до однієї адреси. Працівники префектур страшно не люблять нестабільність і множинність адрес. Краще тоді взяти соціальний адресу і все отримувати за вказаною адресою.
Ретельно перевіряйте точність інформації; особливо слідкуйте за правильним написанням вашого імені та прізвища – у Франції велика ймовірність перекручування іноземних прізвищ людьми, які можуть вважати це не важливим. Якщо є змога – виправляйте все відразу.
Якщо ви живете в шлюбі, а в контракті на оренду житла вписаний один з подружжя, то потурбуйтеся про те, щоб другий з подружжя був вказаний в рахунках (електроенергія, газ, вода, телефон, Інтернет, страховка на квартиру, шкільна їдальня), а також в листах зі школи, в банківських рахунках (за можливості), в якості свідоцтва спільного життя і перебування у Франції. Дуже часто в документах фігурує чоловік і, як наслідок, дружини нерідко не вистачає документів – доказів.
Щороку не забувайте брати рахунок річної оплати міського транспорту, що є підтвердженням безперервного перебування людини в країні.
І нарешті, пам’ятайте, що головними завжди будуть документи першої групи, видані французькою адміністрацією, офіційними установами тощо, тому збирайте їх особливо ретельно.
Автор Marcel Lacheppe
Переклад з росiйськоi Kateina Marteau Muraviova
Література для вивчення:
Хто і як має право перевірити ваші документи на території Франції
ЛЕГАЛІЗАЦІЯ У ФРАНЦІЇ ПО ТРУДОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
http://paris-ua.com/legalizatsiya-u-frantsiyi-po-trudoviy-diyalnosti/
ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗА СІМЕЙНИМИ ТА ОСОБИСТИМИ ОБСТАВИНАМИ
Comments
2 відповіді до “Що потрібно знати, якщо ви у Франції нелегально”
Доброго дня…якщо я маю медікаль…навіго…але немаю офіційної роботи чи є можливість з часом отримати документи…дякую..