Як та коли поновити вашу страховку у Франції ?

Поновлення страхування для українців з тимчасовим захистом.

Чи потрібно поновлювати ?

Коли ви прибули у Францію, після початку повномасштабного нападу Росії на Україну, французький уряд максимально спростив процедуру та дозволив оформлення страховки з мінімальним пакетом документів та у стислі терміни. Страховка видавалась на 1 рік і не потребувала поновлення кожні 6 місяців як для прикладу тимчасовий захист від префектури.

Та після 6-ти місяців перебування у Франції ви починаєте жити як інші іноземці у Франції та відповідно зобов’язані дотримуватись таких же термінів та процедур, якщо інше не передбачене законом.

Отже, головне :

Страхування не поновлюється автоматично (окрім одержувачів допомоги ASPA та RSA).

Вам потрібно подати документи, щоб мати змогу і надалі ним користуватися. Багато з вас вже отримали листи від Assurance Maladie для поновлення зі списком документів.

Якщо ж ви не отримали листа або ж у вас є запитання, читайте далі.

Тут варто зазначити, залежно від вашого рівня доходу ви можете просити продовження CSS, або ж продовження ваших прав на страхування як працівника з додатковим платним страхуванням. Процедури відрізняються. Тому подивимось для початку який рівень доходу повинен бути у вас для отримання CSS. 

В даній публікації розглянемо ваші дії якщо ви не перевищуєте ліміт доходу та маєте право на отримання страхування CSS.

Для тих хто працює, незабаром буде інша публікація. 

Отже, максимальна сума доходів для отримання CSS

Доходи для отримання CSS

Коли подавати? 

Не пізніше ніж за 2 місяці  та не швидше ніж за 4 місяці до закінчення терміну вашої страховки.

Термін закінчення дії страховки вказаний в вашій страховці.

Для прикладу якщо ваша страховка закінчується 10 квітня 2023 року досьє потрібно надсилати не пізніше 10 лютого 2023 року, але не швидше 10 січня 2023 року.

Куди?

У відділення CPAM по вашій адресі проживання.  Важливо, адреса CPAM має бути того ж міста чи департаменту як і адреса яка у вас вказана в чинному APS (рожевий папірець).

Для прикладу якщо у вас в APS вказана адреса 92700 Colombes то надсилати листи вам потрібно в CPAM 92- ого департаменту Caisse primaire d’assurance maladie des Hauts-de-Seine
92026 Nanterre Cedex

Як знайти адресу вашого CPAM ?

Найнадійніший спосіб отримати правильну адресу – зайти на сайт https://www.ameli.fr/  Зазвичай при вході на сайт вас запитує поштовий індекс. Вводите поштовий індекс та переходьте в розділ ->Adresses et contacts->Un autre sujet->Par courrier -> Ця адреса і є адресою для  листів. Якщо при вході на сайт у вас не запитало поштовий індекс, ви можете його ввести чи змінити:

  • з телефону розділ MENU->VOUS N’AVEZ PAS SÉLECTIONNÉ VOTRE CAISSE або VOTRE CAISSE : Paris (якщо вказане місто, тут для прикладу Париж) -> CHOISIR-> Votre code postal Вводите поштовий індекс вашого міста;
  • з комп’ютера правий верхній кут сайту VOUS N’AVEZ PAS SÉLECTIONNÉ VOTRE CAISSE або VOTRE CAISSE : Paris (якщо вказане місто, тут для прикладу Париж) -> CHOISIR-> Votre code postal Вводите поштовий індекс вашого міста;

Лист краще надсилати рекомендованим листом, або хоча б з кодом відстежування (lettre suivie). Також можна піти в найближче до вас відділення CPAM і кинути лист у спеціальну скриньку, попередньо можна попросити працівника перевірити ваше досьє. 

Які документи надсилати?

  • Копію APS (рожевий папірець який вам видали в префектурі);
  • Копію попередньої страховки(вона не є обов’язковою, але спростить пошук вашого досьє для  працівників, що оброблятимуть ваше досьє;
  • Податкова декларація. У ВАС НЕМАЄ ЦЬОГО ДОКУМЕНТА. Декларування доходів за 2022 рік відбуватиметься у квітні-травні 2023 року. Ви подаєте інший документ. Який саме, читайте далі.
  • Часто просять також надати перекладене та завірене присяжним перекладачем свідоцтво про народження. Список перекладачів ви знайдете тут. Його у вас можуть попросити додатковим листом.

Що подавати замість податкової декларації та які доходи вказувати?

За який період вказувати доходи?

Доходи вказуються за попередній рік від дати подачі. Для прикладу :

Якщо ви подаєте досьє 25 січня 2023 року, то доходи потрібно вказувати з 25 січня 2022 року по 24 січня 2023 року. 

Чи вказувати доходи які я отримую в Україні ?

Так у формулярі який ви заповнюєте потрібно вказувати всі отримані вами та вашими членами сім’ї (за умови подання спільного досьє) в Україні та Франції за цей період. Вказувати  також допомогу ADA, CAF та інші соціальні виплати на вашу сім’ю та вас. 

Що подавати замість податкової декларації ?

Оскільки декларування доходів за 2022 рік для всіх в тому числі й французів відбуватиметься у квітні травні  2023 року, ви не зможете отримати податкову декларацію навіть якщо надішлете їм досьє.

Тому, замість податкової декларації подається написана від руки, або ж друкованому  вигляді Attestation sur l’honneur (Заява). В якій ви вказуєте отримані за цей період доходи у Франції й за кордоном та обіцяєте подати податкову декларацію у встановлені законом терміни.

Приклад декларації заповнення декларації за посиланням.

Також ви можете надати виписку ваших виплат OFII якщо вам вдасться її отримати. В теорії ви можете написати їм електронного листа з проханням, чи отримаєте відповідь залежить від завантаженості вашого відділення OFII. Запити для отримання виписки по карті надсилайте на то й же емейл, на який надсилали документи для поновлення допомоги від OFII.

Через скільки прийде відповідь?

Зазвичай досьє обробляється мінімум 30 днів. В основному 2 місяці. Якщо ви кидали досьє в скриньку у CPAM не зайвим буде за 2-3 тижні їм зателефонувати та уточнити чи отримали вони ваше досьє. Тут досить часто документи “губляться”.  

Матеріал підготувала Людмила Мудра

Щоб отримувати нові публікації Підписуйтесь на наші новини

Я згодний(а) отримувати вашу розсилку
Facebook Comments